Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/sanjamus/domains/69e.ir/public_html/engine/classes/templates.class.php on line 62 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/sanjamus/domains/69e.ir/public_html/engine/classes/templates.class.php on line 66 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/sanjamus/domains/69e.ir/public_html/engine/modules/show.full.php on line 338 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/sanjamus/domains/69e.ir/public_html/engine/classes/comments.class.php on line 196 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/sanjamus/domains/69e.ir/public_html/engine/classes/comments.class.php on line 196 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/sanjamus/domains/69e.ir/public_html/engine/classes/comments.class.php on line 196 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/sanjamus/domains/69e.ir/public_html/engine/classes/comments.class.php on line 196 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/sanjamus/domains/69e.ir/public_html/engine/classes/comments.class.php on line 196 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/sanjamus/domains/69e.ir/public_html/engine/classes/comments.class.php on line 196 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/sanjamus/domains/69e.ir/public_html/engine/classes/comments.class.php on line 196 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/sanjamus/domains/69e.ir/public_html/engine/classes/comments.class.php on line 196 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/sanjamus/domains/69e.ir/public_html/engine/classes/comments.class.php on line 196 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/sanjamus/domains/69e.ir/public_html/engine/classes/templates.class.php on line 80 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/sanjamus/domains/69e.ir/public_html/engine/classes/templates.class.php on line 321 دانلود فيلم یک خانواده محترم ویکیپدیا » فیلم,کلیپ,آهنگ,ترول,اس ام اس,جوک,یوزر پسورد نود 32,کد آهنگ پیشواز ایرانسل,شصت و نهی

 1. 69e.nod32
 2. 69e.animals

به شصت و نهی خوش آمدید...

69e مأموریت دارد تا به کمک خداوند قدرتمند و مهربان بهترین سرگرمی های جهان را برای شما در این سایت مهیا کند .

فیلم,کلیپ,آهنگ,ترول,اس ام اس,جوک,یوزر پسورد نود 32,کد آهنگ پیشواز ایرانسل,شصت و نهی » دانلود فیلم ایرانی » دانلود فيلم یک خانواده محترم ویکیپدیا

دانلود فيلم یک خانواده محترم ویکیپدیا. 3538.22 دی 1391

فيلم یک خانواده محترم :  فیلمی در ژانر سیاسی و اجتماعی به کارگردانی مسعود بخشی و تهیه کنندگی محمد آفریده در سال ۲۰۱۲ است.A respectable family


یک خانواده محترم
کارگردانمسعود بخشی
تهیه‌کنندهمحمد آفریده
بازیگران فيلم :
بابک حمیدیان
مهرداد صدیقیان
مهران احمدی
آهو خردمند
بهناز جعفری
مهرداد ضیایی
مدت زمان۹۰ دقیقه
«یک خانواده محترم» به دادگاه می‌رود: مجازات لغو مجوز تهیه‌کننده و تا یکسال حبس در انتظار سازندگان فیلم
مدیر حقوقی سازمان سینمایی گفت: سازندگان «یک خانواده محترم» با شکایت این سازمان به دادگاه احضار شده‌اند و طبق قانون مجازات چنین فیلمی لغو مجوز تهیه‌کننده و تا یکسال حبس سازندگان آن است.

به گزارش فارس، بهزاد ابتهاج مدیر حقوقی سازمان سینمایی درباره شکایت سازمان سینمایی از عوامل سازنده فیلم «یک خانواده محترم» گفت: تمامی سازمان ها و ارگان ها از جمله مجلس شورای اسلامی، صدا و سیما و... در صحبت‌هایشان تاکید داشتند که پیگیر فیلم «یک خانواده محترم» هستند اما سازمان سینمایی کشور  طبق قانون شکایت خود را از سازندگان این فیلم مطرح و ارایه کرد.

وی افزود: «یک خانواده محترم» در قالب یک فیلم سی و پنج میلیتری ساخته شده و قالب تله فیلم ندارد و باید مجوز ساخت و اکران از مرجع قانونی مربوطه که سازمان سینمایی است اخذ می‌کردند اما این کار توسط سازندگان فیلم انجام نشده و بر این اساس شکایت مطرح شده است.

وی درادامه افزود: شکایت تنظیم شده نسبت به عدم اخذ مجوز از سازمان سینمایی و محتوای فیلم است که نسبت به دفاع مقدس و نظام بسیار توهین آمیزاست. شکوائیه مطرح کردیم و طبق قانون مسئولین ساخت فیلم که تهیه کننده و کارگردان است باید پاسخگو باشند.

ابتهاج در ادامه گفت: شکایت در دادسرای فرهنگ و رسانه مطرح شد و دوشنبه (18 دی) احضاریه برای تهیه‌کننده و کارگردان از سوی دادگاه فرستاده شده است. از زمانی که احضاریه به دست افراد برسد یک هفته فرصت دارند تا به دادگاه بروند و پاسخ‌گو باشند.

وی درباره مجازات عدم دریافت پروانه ساخت و نمایش از وزارت ارشاد گفت: طبق قوانین جزایی هر فیلمی که برای ساخت و اکران مجوز از وزارت ارشاد اخذ نکند مجازاتش لغو پروانه فعالیت تهیه‌کننده و سازنده اثر است و اگر دادگاه تشخیص دهد که فیلم توهین به مقدسات کشور و نظام باشد و علیه سیاست های کلی نظام آماده شده باشد تا یکسال برای تهیه‌کننده و کارگردان حبس در نظر گرفته می‌شود.
فيلم یک خانواده محترم از نگاه ویکیپدیا 
یک خانواده محترم : فیلمی در ژانر سیاسی و اجتماعی به کارگردانی مسعود بخشی و تهیه کنندگی محمد آفریده در سال ۲۰۱۲ است


فیلمساز، نگاه انتقادی نسبتاً تندی به جامعه امروز ایران از زاویه دید جوانی تحصیل کرده (آرش با بازی بابک حمیدی) دارد که از پاریس به نزد مادرش که تنها در شیراز زندگی می کند باز می گردد. این بازگشت برای او یادآور خاطرات دردناک دوران کودکی (دوران جنگ ایران و عراق) و خشونتی است که پدرش در حق او، برادر بزرگترش (که در جبهه شهید شده) و مادرش روا داشته است. یک خانواده محترم» فساد اداری و کلاهبرداری های کلان به کمک مسولان رده بالای نظامی٬ قضایی و دولتی را به تصویر می کشد.روندی که طی آن٬ ضرب و شتم استاد دانشگاه توسط نیرو های رسمی اطلاعات٬ حذف فیزیکی و قتل وکیل پرونده٬ صدور معافیت از خدمت بدون طی مراحل قانونی(طبیعتاً توسط یک مقام ارشد نظامی) و کسب موافقت مقام های عالی قضایی برای تسهیل تملک غیر قانونی میراث خانوادگی صورت می گیرد بسیار فراتر از «مشکلات خانوادگی» است.

فیلم از امروز می آغازد و لحظه ای را ترسیم می کند که یک استاد دانشگاه پس از بیست و دوسال به کشور بازگشته و با مشکلاتی روبروست؛ او نمی‌تواند مجوز کتابش را بگیرد، در دانشگاه با او مخالفت می کنند و نمی‌تواند برای خروج از کشور- به دلیل مشکلات سربازی- پاسپورت اش را پس بگیرد.

پس از صحنه غافلگیری فیلم و زمانی که روشن می شود دست برادر و پسر برادر ناتنی آرش در یک کاسه است٬ ناگهان شبکه ای پیچیده و هراس آور و قدرتمند از روابط اداری- مالی مبتنی بر فساد حکومتی در ورای فیلم ترسیم می شود. برادر برج ساز٬ مثال نوکیسه هایی است که در فضای آمیخته به دروغ و ریای جاری در جامعه و با سو استفاده از انتساب خانوادگی به شهدای جنگ عراق علیه ایران٬ دارای قدرتی بدون مسولیت شده‌اند که حد و مرزی نمی‌شناسد.

پسر برادر نانتی که «بدمن» اصلی قصه است نیز٬ نماد مهره های کم سن و سال و فرصت طلبی است که در سال های اخیر و در دولت احمدی نژاد به پست های کلیدی دست یافته‌اند.

برادر ناتنی مردم را «گوساله هایی که دوباره به خیابان ریخته‌اند» می نامد و برای گوشمالی یکی از آنها٬ از اتومبیل خارج می شود٬ وقتی بر می گردد٬ آرش پاسپورت و بلیط و پول را جاگذاشته و رفته است.

فیلم با روحیه خسته شخصیت اصلی پیش می رود در حالی که پدرش- یک حاجی محتکر از زمان جنگ و یک میلیاردر فعلی- در بیمارستان در حال مرگ است. اما قصه بیشتر از جایی شکل می گیرد که برادر ناتنی این استاد دانشگاه قصد دارد برای کسب کامل ثروت حاجی که در میانه فیلم می میرد، او را از سر راه بردارد و در این راه از نفوذ پسرش در نیروهای امنیتی استفاده می کند.

اینجاست که با شخصیت پسر جوانی روبرو می شویم که جزو نیروهای امنیتی است و به خاطر از راه برداشتن عمو در زمینه ارث و میراث، او را دستگیر می کند.

فیلم در واقع با دستگیری شخصیت اصلی آغاز می شود و بعد با یک فلش بک قصه را تا زمان دستگیری و اندکی پس از آن دنبال می کنیم.

از سویی فیلم تصویر تلخ تری از زمان حال می دهد و موقعیتی را تصویر می کند که در آن بحث اصلی مساله پول است و حالا همان آدم ها یا فرزندان و نواده های آنها با صراحت و قدرت بیشتر و بدون پرده پوشی به مال اندوزی میلیاردی و رانت خواری مشغو لند و در این راه ابایی از هیچ کس ندارند.

پایان بندی هنرمندانه فیلم نیز تصویری که مسعود بخشی در پی ترسیم اش است را کامل می کند: آرش پس از زندانی شدن و ضرب و شتم و و تملک غیر قانونی تمام اموالش٬ لبریز از خشم و درد در اتومبیل برادرش نشسته. قرار است برادر ناتنی در آخرین مرحله از اجرای نقشه‌اش٬ او را به فرودگاه ببرد و به زور روانه خارج از کشور کند. مردم به خیابان آمده‌اند و راه بندان شده.در آخرین نما٬ چهره آرش را می بینیم که در پس زمینه‌اش میدان آزادی است٬ در چهره‌اش تصمیم به ماندن و استقامت٬ و در شیشه های عینک و فضای اطراف قاب٬ انعکاس نور ملایم سبز.[۵][۶]

درباره فیلم

روزنامه "لوموند"، از معتبرترین روزنامه های فرانسه در چند نوبت به این فیلم پرداخت. نوئمی لوسیانی در لوموند با یادآوری خط کلی داستان فیلم نوشت: «اولین سکانس این فیلم که نحوه دستگیری آرش توسط یک راننده تاکسی را نشان می دهد، می توان در هر فیلم اکشن امریکایی نیز دید. این فیلم پیش از همه فیلمی مافیایی است که با دقت بسیار زیادی ساخته شده است. در این فیلم آرش و برادر شهیدش در یک سو قرار دارند و جعفر و پسرش حامد در سوی دیگر. سینمای ایران فیلم های زیادی از این دست را تولید کرده است که در آنها تمایل برای بازسازی چهره ایران وجود دارد که ما همواره از تاریخ بزرگ آنها شنیده‌ایم.»

ماهنامه "پریمیر" که سه ستاره از پنج ستاره را به این فیلم داده بود یک خانواده محترم را فیلمی سیاسی معرفی کرد و نوشت: «آرش استاد دانشگاه، پس از بیست و دو سال زندگی در اروپا به کشور خود بازمی گردد و خود را در میان توطئه ای که یکی از اعضای خانواده برایش تدارک دیده است می بیند. این فیلمِ سیاسی و موثر، اولین فیلم بلند "مسعود بخشی" است که به خوبی فساد و خشونت را به نمایش گذاشته است.»

تیری مرانژه، عضو هیئت تحریریه ماهنامه "کایه دو سینما" و دانشیار در ادبیات مدرن درباره این فیلم می نویسد: «مسعود بخشی مستند ساز ایرانی برای اولین بار یک فیلم داستانی را به تصویر کشیده است و مانند اصغر فرهادی جسارت به خرج داده است. ما در فیلم یک خانواده محترم از دید آرش، ایران امروز را می بینیم. آرش یک استاد دانشگاه است که برای مدتی به ایران بازمی گردد. وی برای درمان جامعه ای که از میزان فساد و غارت های مافیایی در حال خفگی است تلاش می کند. "بخشی" در این فیلم با پیوند دادن تصاویر کودکی آرش و زندگی امروزی او، پرده ازشخصیت کلیدی این فیلم یعنی پدر خانواده، برمی دارد، پدری که هم از جنگ ایران و عراق استفاده شخصی کرده و هم مسبب اصلی از هم پاشیدن خانواده است. همچنین وی با استفاده از تصاویر آرشیوی، چشم انداز شفاف و جالبی از جنگ ایران و عراق ارائه کرده است.»

رومن بلوندو در ماهنامه "ترانسفوژ" در مورد «یک خانواده محترم» نوشت: «این فیلم که در آخرین فستیوال کن توسط 15 فیلمساز، برگزیده شد اولین فیلم مسعود بخشی است که تصویری از ایران گرفتار تاریک اندیشی به نمایش می گذارد. این فیلم درباره یک استاد جوان دانشگاه شیراز است که پس از سالها به ایران بازگشته است. آرش در عرض چند هفته درگیر طوفانی از توطئه های خانوادگی و مالی می شود».

برخی منفقدین فرانسوی به دلیل اینکه «یک خانواده محترم» تصاویری واقعی را از جامعه نشان می دهد این فیلم را قابل تمجید می دانند. ماهنامه "تیزر" که «یک خانواده محترم» را لایق سه ستاره از پنج ستاره می دانست نوشت: «مسعود بخشی در اولین فیلم خود زندگی یک استاد دانشگاه ایرانی را به نمایش می گذارد که برای محروم شدن از سهم ارث خود، با خطر مرگ مواجه می شود. مسعود بخشی نیز مانند اصغر فرهادی، جعفر پناهی و محمد رسول اف تصویری واقعی و پراضطراب از کشور خود به نمایش گذاشته است اما فاصله خود را با فیلم نامه های رایج در این کشور حفظ کرده است.»

اما در این میان یادداشت نویش ماهنامه "استودیو" که چشم اش یک خانواده محترم را نگرفته بود و این فیلم را مستحق یک ستاره از پنج ستاره می دانست گله از پیچیدگی داستان کرد و نوشت: «این فیلم یک داستان ایرانی بسیار پیچیده بود. سینمای ایران با فیلم جدایی نادر از سیمین، انرژی و زنده بودن خود را با وجود فشار شدید بر هنرمندان این کشور، اثبات کرد. بلافاصله پس از آن، با فیلم یک خانواده محترم نیز ما شاهد یک درام خانوادگی دیگر هستیم که عضوی از یک خانواده در حالی که سالها در خارج از ایران زندگی کرده است پس از ورود به تهران در یک دام خانوادگی گرفتار می شود. متأسفانه فیلمساز خود را بسیار درگیر پیچیدگی های این اثر کرده است.»

این فیلم در هشت روز نخست اکران در ۴۱ سالن سینمای فرانسه نمایش داده شد و در این مدت ۲۲۰۰۰ نفر از این فیلم دیدن کردند.

بابک حمیدیان – بازیگر نقش آرش- پیشتر در این باره گفته بود: «متأسفانه در مورد اسم اول این فیلم سوءتفاهمی پیش آمد. اسم فیلم «خرمشهر» به معنی همان شهر معروف در خوزستان نبود. بلکه اسم فیلم «خرم شهر» به معنی شهری خرم بود. البته باید بگویم فلاش بک های این مرد از فرنگ برگشته عموماً در دوران جنگ است. یعنی ما خاطرات بچگی او را در زمان جنگ می بینیم در حالیکه هیچ تصویری از خود جنگ در فیلم نداریم. «خرم شهر» در واقع کنایه ای به تهران است. شهری که خرم است. این اسم استعاره ای از تهران بود. مثل نام فیلم «سعادت آباد» به کارگردانی مازیار میری که درباره فضایی بود که هیچ سعادتی در آن نبود. یک جور کنایه به آن چه که آرزوست و وجود ندارد. اما این عنوان دو پهلو را به خاطر همان سوتفاهمی که با اسم شهر خرمشهر بوجود می آورد تغییر دادند و نام «یک خانواده محترم» را روی فیلم گذاشتند.»

شخصیت اصلی داستان چهره ای مغموم در سراسر فیلم تا سکانس آخر دارد که پس از تصمیم برماندن در وطن و همراه شدن با جمعیت معترض به سوی آزادی، بشاش و پرامید می شود و درنهایت انعکاس نور سبز در عینک آرش به عنوان آخرین تصویر، شاید نشانی از امید به آینده و جنبش سبز باشد. به نظر می رسد.[۷]

جوایز فيلم يك خانواده محترم

یک خانواده محترم اولین فیلم بلند مسعود بخشی، تنها نماینده سینما ی ایران در شصت و پنجمین دوره جشنواره فیلم کن مورداستقبال منتقدان قرار گرفت.این فیلم جایزه بهترین فیلم در بخش افق های تازه را در جشنواره بین‌المللی فیلم ابوظبی نیز به خود اختصاص داد. اسکرین دیلی فیلم را به عنوان «یک درام نیروبخش و قابل فهم» تحسین کرد و هالیوود ریپورتر آن را «یک کیفرخواست سیاسی که هنرمندانه ساخته شده» دانست. مسعود بخشی، در حاشیه جشنواره کن به خبرنگاران گفته بود :«این فیلم، زندگی‌نامه شخصی نیست، اما با الهام از اتفاقات واقعی زندگی آدم‌های اطراف من ساخته شده است. من از نسلی حرف می‌زنم که در جنگ ایران و عراق بزرگ شدند، جنگی که سرنوشت نسل مرا عوض کرد.» اما این روزها اولویت مسعود بخشی که اکران فیلمش در ایران بود رویایش شده است. او پیشتر گفته بود: «می‌خواستم چیزهایی را کندوکاو کنم که لزوماً در رسانه‌ها دیده نمی‌شود.» [۸] این فیلم در جشنواره ابوظبی جایزه بهترین فیلم بخش افق های تازه را که به مسابقه فیلم های اول و دوم فیلمسازان اختصاص دارد، دریافت کرد.[۹] روزنامه های اصولگرا این جایزه را سیاسی دانستد و علت را در سیاه نمایی این فیلم از فضای جامعه ایران دانستند و سیدمحمد حسینی وزیر ارشاد گفت: «ما مخالف شرکت فیلم «یک خانواده محترم» در جشنواره ابوظبی بودیم و آن‌ها بدون اطلاع و مجوزمان فیلم را در این جشنواره به نمایش گذاشتند.» [۱۰] حاشیه ها وقتی پر رنگ تر شد که جواد شمقدری رییس سازمان سینمایی اعلام کرد که از این فیلم شکایت کرده‌اند او گفت: «ما اعتراضمان را به «یک خانواده محترم» نشان دادیم و شکایتی هم شده است و بقیه کار به دستگاه‌های دیگر برمی‌گردد که باید این شکایت را رسیدگی کنند.» [۱۱] و رحیم زاده مدیر گروه دفاع مقدس مرکز سیمافیلم از لغو مشارکت سیما فیلم با این فیلم خبر داد و گفت: «ابتدا مشارکت ما به صورت 50 درصدی بود. ما 4 قسط را به آقای آفریده ارائه دادیم اما زمانی که فیلم به ما ارائه شد، دیگر حاضر نشدیم هیچ قسطی به ایشان بپردازیم و قبل از نمایش در کن لغو مشارکت کردیم.» و اضافه کرد: «ما طبق تمام کارهایی که در سیما فیلم تولید می‌شود به تهیه‌کننده اعتماد کردیم اما متأسفانه اعتماد ما مورد بی‌تعهدی تهیه‌کننده قرار گرفت و محمد آفریده با مدیریت مارمولک‌گونه آن‌گونه که باید ساخت فیلم را مدیریت نکرد و زمانی که فیلم را به ما ارائه داد زمانی بود که فیلم در جشنواره کن حاضر شده بود. ما از او خواستیم تا فیلم را از جشنواره خارج کند اما به دلیل مشارکت شرکت خارجی این اتفاق صورت نگرفت.» [۱۲]

حاشیه ها 

محمد حسینی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت تهیه‌کنندگان و کارگردانانی که بدون مجوز فیلم می‌سازند و در جشنواره‌هایی که "سیاه‌نمایی می‌کنند" حضور می‌یابند، "تاوان" آن را خواهند پرداخت. او به‌شدت از تهیه‌کنندگان و کارگردانان فیلم‌هایی که از سوی وزارت ارشاد اجازه نمایش نگرفته‌اند و در جشنواره‌ها شرکت می‌کنند انتقاد کرد و گفت حضور فیلم‌های ایرانی در جشنواره‌های جهانی باید "ضابطه‌مند" باشد.

وزیر ارشاد جشنواره‌های جهانی را به دو دسته تقسیم کرد و گفت برخی مانند اسکار فیلمی را که به‌طور رسمی از سوی دولت‌ها معرفی می‌شوند می‌پذیرند و برخی دیگر از جشنواره‌ها فیلم‌های خود را نه از دولت‌ها که از بخش خصوصی دریافت می‌کنند.

وی با اشاره به این دو نوع جشنواره گفت: "ما در کل نیازمند هستیم که ضوابط و مقررات ویژه‌ای را برای حضور فیلم‌ها در جشنواره‌های خارجی داشته باشیم."

حسینی با بیان اینکه "برخی از فیلم‌ها و جشنواره‌ها با منافع ملی ما سازگاری ندارد و یا آن‌ها به‌دنبال سیاه‌نمایی از کشور ما هستند" افزود سازمان سینمایی در حال پیگیری مقررات ویژه در این باره است.

وزیر ارشاد گفت جمهوری اسلامی ایران هر گاه متوجه شده "چه از نظر حضور فیلم و چه از نظر نوع حضور" شرکت در جشنواره‌ای به زیان "منافع ملی" است موضع گرفته است.

وی سپس به حضور فیلم "یک خانواده محترم" نخستین فیلم بلند مسعود بخشی در برخی از جشنواره‌ها اشاره کرد و افزود: "بلافاصله این حرکت را محکوم کرده و اعلام کردیم که این فیلم نه تنها مجوز تولید نداشته بلکه ما آن را تأیید نمی‌کنیم."

"یک خانواده محترم"، به تهیه‌کنندگی محمد آفریده و دو تهیه‌کننده فرانسوی، به‌عنوان تنها نماینده سینمای ایران در جشنواره کن ۲۰۱۲ در بخش جنبی دو هفته کارگردانان رقابت کرد و در جشنواره فیلم لندن و ششمین دوره جشنواره فیلم ابوظبی نیز شرکت نمود.

سایت‌ها و محافل نزدیک به حکومت ایران از این فیلم به‌عنوان یک فیلم "ضدارزشی" نام می‌برند که به "سیاه‌نمایی" از ایران می‌پردازد.[۱۳][۱۴]

علی دارابی، معاون رادیو تلویزیون دولتی ایران با ارسال نامه ای به "سیما فیلم" به دلیل ساخت فیلم "یک خانواده محترم" تذکر کتبی داد.

دارابی در این نامه با اشاره به "محتوای نامطلوب" دو فیلم "یک خانواده محترم" و "پاداش"، برای "تغییر رویکرد جدی و متناسب با گفتمان انقلاب اسلامی تولیدات سیما فیلم" ضرب الاجل تعیین کرده است.

جنجال بر سر فیلم یک خانواده محترم از زمانی آغاز شد که این فیلم در جشنواره کن نمایش داده شد و سپس از جشنواره ابوظبی جایزه گرفت.[۱۵]

"رجانیوز" در یادداشتش پیرامون فیلم نوشته بود: «این فیلم بیشتر در هواداری از بعثی‌هاست تا رزمندگان ایرانی و آنچه که از فتح خرمشهر به مخاطب (بخوانید مخاطب اروپایی) نشان می‌دهد، التماس تعدادی عراقی مجروح و یک عراقی دو نیم شده به سربازان خشمگین ایرانی است!» اشاره نویسنده این یادداشت به تصاویر مستندی از جنگ در فیلم است که فتح خرمشهر را نشان می دهد. در این تصاویر تعدادی سرباز عراقی از سنگر خارج می شوند و خود را تسلیم سربازان ایرانی می کنند. سربازان عراقی با در دست داشتن تمثال امام حسین و با تاکید بر مسلمان بودنشان از سربازان ایرانی امان می خواهند که اتفاقا رزمنده ای که در کادر دیده می شود به بقیه تاکید می کند که با عراقی ها بدرفتاری نکنند. پس از آن یک رزمنده ایرانی را نشان می دهد که نیمی از بدنش بر اثر برخورد خمپاره از بین رفته و در حال شهادت است و گزارشگر بعد از پی بردن به اینکه این رزمنده ایرانی است شهادتش را تبریک می گوید. منتقدان فیلم سعی دارند جعفر(برادر ناتنی آرش) که هرگز برادر شهیدش را ندیده و حامد (پسر جعفر) که حتی آدرس قبر عموی شهیدش را بلد نیست به عنوان خانواده شهید معرفی کنند در حالی که "بخشی" نگاهی دیگر دارد. او سعی کرده موج سواران را از خانواده شهدا جدا کند. تاکید وی بر شخصیت مادر شهید که در سراسر فیلم در مقابل فساد مالی و زرق و برق دنیا ایستاده و ورود ثروت نامشروع را به خانه‌اش ممنوع می کند، نشان می دهد که همه ی تلاشش در جدا کرد این دو طیف است.

فرج الله سلحشور نیز در مخالفت با این فیلم گفت: "افتضاحات سینمای کشورمان پایان ندارد. حالا بعد از لاله این "یک خانواده محترم" است که با بودجه بیت المال ساخته شده و در جشنواره‌های خارجی قرار است سندی باشد برای بی‌آبرو کردن نظامی که با خون شهدا پرچمش بالاست.شر شرع و قانون داریم هر فردی که در جهت خیانت به نظام اسلامی حرکت کند و قدم بردارد محارب است و حکمش اعدام. حالا این‌ها که آبروی نظام، شهدا و امام را به بازی گرفته‌اند محارب نظام نیستند؟

سلحشور در ادامه ابراز داشت: "اگر ۴ نفر از این خائنان اعدام شوند و برخوردهای شدیدی با آنان شود دیگر حساب کار دستشان می‌آید.
مطالب مشابه:
 • دانلود فيلم مارس حمله می‌کند
 • دانلود فیلم فرزندان بشر
 • دانلود فيلم گذشته اصغر فرهادی
 • دانلود فيلم شهید چمران
 • عکس‌هایی از لیلا حاتمی در جشنواره فیلم رم
 • تگ ها: دانلود فیلم, یک خانواده محترم, یک خانواده محترم ویکیپدیا, یک خانواده محترم دانلود, درباره فيلم يک خانواده محترم موضوعات: دانلود فیلم ایرانی
  w8
  w8
  w8
  w8
  w8
  w8
  w8
  w8
  w8

  دانلود اهنگ ساقیا از ساسی

  دانلود آهنگ جدید امیر تتلو نرگس

  دانلود آهنگ جدید و موزیک زیبای سیاوش قمیشی گلی جان

  توهین امیر تتلو به شادمهر عقیلی که چرا آهنگ عربی را کاور کرد

  دانلود آهنگ جدید مینا از محسن چاوشی

  دانلود آهنگ جدید محسن یگانه باز هم بخند

  کد آهنگ پیشواز همراه اول منتخب هنرمندان به سبک آوای انتظار طوفان

  عکس های جدید و بسیار قشنگ خاطره اسدی بازیگر

  کد اهنگ پیشواز ایرانسل بابک جهانبخش کل آهنگها و آلبوم ها

  کد آهنگ پیشواز ایرانسل ترکی و آذری گلچین شده توسط ایرانسلی ها

  Doodles

  Doodles، تغییرات جالب، شگفت‌انگیز و برخی اوقات خودجوشی هستند که برای یادبود تعطیلات، سالگردها و زندگی هنرمندان پیشگامان و دانشمندان معروف، در شکل ظاهری آرم Google ایجاد می​شوند.

  مشاهده همه sitemap

  February 18, 2018, Sunday pm

  ما را در +Google دنبال کنید

  عكس هاي جشن آخرین روز دنیا در ترکیه

  عكس هاي جشن آخرین روز دنیا در ترکیه

  بازي آنلاين فلش پارك كردن ماشين ها 2 جديد ايراني

  بازي آنلاين فلش پارك كردن ماشين ها 2 جديد ايراني

  اس ام اس هاي جدید عاشقانه مهر 1392

  اس ام اس هاي جدید عاشقانه مهر 1392

  عصبانیم و لجباز

  عصبانیم و لجباز

  تاریخچه دربی استقلال پرسپولیس تهران 92

  تاریخچه دربی استقلال پرسپولیس تهران 92

  كد آهنگ پيشواز ايرانسل گروه سون هفت براي ايرانسلي ها

  كد آهنگ پيشواز ايرانسل گروه سون هفت براي ايرانسلي ها

  سایت وبگذر هک شد

  سایت وبگذر هک شد

  درمان برای دلشوره و اضطراب و استرس و نگرانی

  درمان برای دلشوره و اضطراب و استرس و نگرانی

  آموزش آهنگسازی و تنظیم با کامپیوتر با fl studio بصورت حرفه ای

  آموزش آهنگسازی و تنظیم با کامپیوتر با fl studio بصورت حرفه ای

  آوای انتظار همراه اول محسن یگانه آلبوم حباب

  آوای انتظار همراه اول محسن یگانه آلبوم حباب

  رابطه جنسی دختر پسر در مجردی و دوستی ها خطرناک است

  رابطه جنسی دختر پسر در مجردی و دوستی ها خطرناک است

  جوک خنده دار جدید بی ادبی و خفن ناز نازی خرداد 92 داغ داغ 2013

  جوک خنده دار جدید بی ادبی و خفن ناز نازی خرداد 92 داغ داغ 2013

  خرید اینترنتی اسپیکر فلش خور همراه کوکاکولا شارژی

  خرید اینترنتی اسپیکر فلش خور همراه کوکاکولا شارژی

  مدنا و ترفند هاي صدا و خوانندگي

  مدنا و ترفند هاي صدا و خوانندگي

  بالاترین سرعت اینترنت در جهان دنيا و ايران

  بالاترین سرعت اینترنت در جهان دنيا و ايران

  دانلود کلیپ خنده دار ایرانی جدید تقلید صدای علی دایی توسط مجری

  دانلود کلیپ خنده دار ایرانی جدید تقلید صدای علی دایی توسط مجری

  ترول جدید خنده دار سری اول سئو سایت عکس

  ترول جدید خنده دار سری اول سئو سایت عکس

  فیلم سگ های پوشالی با بازی فرزاد فرزین به کارگردانی رضا توکلی

  فیلم سگ های پوشالی با بازی فرزاد فرزین به کارگردانی رضا توکلی

  دانلود فيلم همبازي

  دانلود فيلم همبازي

  سریال دکستر فصل هشتم فصل آخر است

  سریال دکستر فصل هشتم فصل آخر است

  مصاحبه با یاس درباره زندگی اش جديد

  مصاحبه با یاس درباره زندگی اش جديد

  سیگار پشت سیگار هی سیگار پشت سیگار مضرات سیگار کشیدن

  سیگار پشت سیگار هی سیگار پشت سیگار مضرات سیگار کشیدن

  جمیل جدید گوگل 2013

  جمیل جدید گوگل 2013

  دانلود فيلم دوباره با هم با بازي حمید فرخ‌نژاد

  دانلود فيلم دوباره با هم با بازي حمید فرخ‌نژاد

  عکس های جدید مدل ابرو سال 92 مدل ابرو دخترانه جدید

  عکس های جدید مدل ابرو سال 92 مدل ابرو دخترانه جدید

  دانلود فیلم پهپاد آمریکايي جاسوسی شکار شده در خليج فارس

  دانلود فیلم پهپاد آمریکايي جاسوسی شکار شده در خليج فارس

  زشت ترین مرد دنیا و جهان زشت ترين انسانهاي روي زمين

  زشت ترین مرد دنیا و جهان زشت ترين انسانهاي روي زمين

  پسر خوشگل من چش شده امشب

  پسر خوشگل من چش شده امشب

  عكس کاریکاتور بهاره رهنما

  عكس کاریکاتور بهاره رهنما

  بيوگرافي جاستین بیبر و زندگي نامه جاستین بیبر 2013

  بيوگرافي جاستین بیبر و زندگي نامه جاستین بیبر 2013

  سریال شمیم عشق ترکی و عکسهای حوا بیرجه آکالای سریال شمیم عشق

  سریال شمیم عشق ترکی و عکسهای حوا بیرجه آکالای سریال شمیم عشق

  جمله های انتخاباتی 92 و سخنان رهبری در مورد انتخابات

  جمله های انتخاباتی 92 و سخنان رهبری در مورد انتخابات

  دانلود آهنگ جدید ابی و شادمهر همین خوبه

  دانلود آهنگ جدید ابی و شادمهر همین خوبه

  محمدرضا گلزار در امريكا عکس

  محمدرضا گلزار در امريكا عکس

  آموزش زبان انگلیسی با 100 فعل پركاربرد

  آموزش زبان انگلیسی با 100 فعل پركاربرد

  شعر عاشقانه جدید و زیبا و کوتاه فروردین 92 اسیرم تو این تنهایی ها

  شعر عاشقانه جدید و زیبا و کوتاه فروردین 92 اسیرم تو این تنهایی ها

  درباره بازگشت رکود منطقه یورو

  درباره بازگشت رکود منطقه یورو

  آموزش تمرکز حواس

  آموزش تمرکز حواس

  تاريخچه تار

  تاريخچه تار

  دانلود فيلم یک خانواده محترم ویکیپدیا

  دانلود فيلم یک خانواده محترم ویکیپدیا

  خرید اینترنتی خودکار نامرئی تقلب خودکار جادویی محو شونده برای تقلب در امتحان فیلم

  خرید اینترنتی خودکار نامرئی تقلب خودکار جادویی محو شونده برای تقلب در امتحان فیلم

  مسواک زدن قبل یا بعد از صبحانه

  مسواک زدن قبل یا بعد از صبحانه

  درمان و علت خونریزی قاعدگی طولانی

  درمان و علت خونریزی قاعدگی طولانی

  بازی آنلاین فلش مسابقه ای ماشین سواری حرفه ای رالی

  بازی آنلاین فلش مسابقه ای ماشین سواری حرفه ای رالی

  اس ام اس بهانه گیری رفتن و جدایی 92

  اس ام اس بهانه گیری رفتن و جدایی 92

  داستان کوتاه بچه گی من با لبخند تلخ کودکانه

  داستان کوتاه بچه گی من با لبخند تلخ کودکانه

  تهران موزیک آلوده ترین و مبتذل ترین سایت ایرانی

  تهران موزیک آلوده ترین و مبتذل ترین سایت ایرانی

  عکس ايلونا رويس پیر ترین و با نمک ترین مانکن دنیا

  عکس ايلونا رويس پیر ترین و با نمک ترین مانکن دنیا

  دختر نوجوان ایرانی چه فكر ميكند و در ذهن فكر دختران نوجوان چه می گذرد عكس

  دختر نوجوان ایرانی چه فكر ميكند و در ذهن فكر دختران نوجوان چه می گذرد عكس

  داروی جدید برای درمان سکته قلبی از شیر بز

  داروی جدید برای درمان سکته قلبی از شیر بز

  عکس دختر پارکور باز در پارک دانشجو

  عکس دختر پارکور باز در پارک دانشجو

  دانلود فيلم من مادر هستم

  دانلود فيلم من مادر هستم

  بازی های رایانه ای آنلاين ساماندهی شد

  بازی های رایانه ای آنلاين ساماندهی شد

  از بین بردن جای جوش صورت درمان جای جوش های قرمز و تیره صورت

  از بین بردن جای جوش صورت درمان جای جوش های قرمز و تیره صورت

  دانلود آهنگ جدید سعید شهروز تیتراژ برنامه شهر باران ویژه برنامه افطار رمضان 92

  دانلود آهنگ جدید سعید شهروز تیتراژ برنامه شهر باران ویژه برنامه افطار رمضان 92

  عکس زیر گوگل پرچم آمریکا نشان دهنده روز یاد بود memorial day 2013 چیست

  عکس زیر گوگل پرچم آمریکا نشان دهنده روز یاد بود memorial day 2013 چیست

  مسجد حضرت فاطمه زهرا و وهابیون

  مسجد حضرت فاطمه زهرا و وهابیون

  دانلود آهنگ جدید مهدی یراحی تیتراژ ماه عسل 92 ویژه برنامه افطار شبکه سه

  دانلود آهنگ جدید مهدی یراحی تیتراژ ماه عسل 92 ویژه برنامه افطار شبکه سه

  بیماریهای آلت تناسلی مردان و درمان ها و پیشگیری ها

  بیماریهای آلت تناسلی مردان و درمان ها و پیشگیری ها

  اس ام اس عاشقانه جدید رفتن عشق و دوست 92 داری میری حواست نیست

  اس ام اس عاشقانه جدید رفتن عشق و دوست 92 داری میری حواست نیست

  دانلود نرم افزار كامپيوتر رايگان دیکشنری فارسی به انگلیسی برای کامپیوتر

  دانلود نرم افزار كامپيوتر رايگان دیکشنری فارسی به انگلیسی برای کامپیوتر

  دانلود فيلم ايراني آدم آهنی

  دانلود فيلم ايراني آدم آهنی

  طوفان نوح و بازتاب آن در عالم storm Noah

  طوفان نوح و بازتاب آن در عالم storm Noah

  اس ام اس نگرانی برای دوست و نگران شدن از آینده اردیبهشت 92

  اس ام اس نگرانی برای دوست و نگران شدن از آینده اردیبهشت 92

  فناوری برای تأثیر اجتماعی

  برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید: star0028@