Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/sanjamus/domains/69e.ir/public_html/engine/classes/templates.class.php on line 62 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/sanjamus/domains/69e.ir/public_html/engine/classes/templates.class.php on line 66 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/sanjamus/domains/69e.ir/public_html/engine/modules/show.full.php on line 338 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/sanjamus/domains/69e.ir/public_html/engine/classes/templates.class.php on line 80 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/sanjamus/domains/69e.ir/public_html/engine/classes/templates.class.php on line 321 امام علی و دنیا و حديث » فیلم,کلیپ,آهنگ,ترول,اس ام اس,جوک,یوزر پسورد نود 32,کد آهنگ پیشواز ایرانسل,شصت و نهی

 1. 69e.nod32
 2. 69e.animals

به شصت و نهی خوش آمدید...

69e مأموریت دارد تا به کمک خداوند قدرتمند و مهربان بهترین سرگرمی های جهان را برای شما در این سایت مهیا کند .

فیلم,کلیپ,آهنگ,ترول,اس ام اس,جوک,یوزر پسورد نود 32,کد آهنگ پیشواز ایرانسل,شصت و نهی » سرگرمی - عمومی » امام علی و دنیا و حديث

امام علی و دنیا و حديث. 1173.24 اسفند 1391نزد خدا، آخرت اصالت دارد نه دنیا
البته ما می‌دانیم که دین مقدس اسلام برنامه‌هایی جامع، کامل و عالی برای تنظیم امور زندگی دنیوی دارد؛ برای اقتصاد، سیاست و تشکیل حکومت و سایر ابعاد حیات اجتماعی و ... خلاصه، از آن لحظه‌ای که نطفه‌ انسان در رحم مادر منعقد می‌شود تا وقتی که جسد بی‌روحش را داخل قبر می‌گذارند. اسلام برای تمام مراحل زندگی دستورهای لازم‌الاجرا دارد. اما به این امور اصالت نمی‌دهد و زندگی دنیا را تطفّلی و تبعی می‌داند. در منطق دین اصالت از آن آخرت است. قرآن تصریح می‌کند که:

«تُرِیدُونَ عَرَضَ الدُّنْیَا وَاللّهُ یُرِیدُ الآخِرَةَ»؛

«شما متاع دنیا را می‌خواهید و خدا آخرت را می‌خواهد»

محور فکر شما دنیاست و همواره دور این محور می‌چرخید؛ حتی می‌خواهید دین را هم به استخدام دنیا در آورید و آن را نوکر دنیا قرار دهید و از آیات قرآن و احادیث امامان هم توقع دارید که تنها موجبات رفاه زندگی دنیا را تأمین کنند و کاری به آخرت ندارید، ولی خدا می‌خواهد رفاه زندگی آخرت را تأمین کند و دنیا را هم در مسیر آخرت قرار بدهد.

به این جمله از کلام رسو‌ل خدا (ص) نیز توجه بفرمایید:

«معاشر أصحابی، اوصیکم بالاخرة و لست اوصیکم بالدنیا»

«ای گروه‌های اصحابم. من شما را به آخرت توصیه می‌کنم و درباره‌ دنیا به شما سفارشی ندارم [که بگویم دنیا یادتان نرود و از خواب و خوراک و پوشاک و مسکن غفلت نکنید]».

«فإنکم بها مستوصون»؛

«شما خودتان به دنیا سفارش شده‌اید»!

حالا که ما سفارش نکرده‌ایم این قدر طغیان می‌کنید و برای رسیدن به آن سر و دست می‌شکنید! وای به حال آنکه سفارش می‌کردیم، آن وقت دیگر چه‌ها می‌کردید. آری دنیاطلبی نیاز به سفارش ندارد. آنچه شدیداً نیاز به سفارش دارد، آخرت‌طلبی است.

امام علی و دنیا و حديث


* هشدار علی(ع) درباره‌ دنیا!

امام امیرالمؤمنین (ع) نیز فرموده است:

«إِنَّ أَخْوَفَ مَا أَخَافُ عَلَیْکُمُ اِثْنَانِ»؛

«آنچه بیش از هر چیزی مرا درباره‌ شما بیمناک می‌کند دو چیز است»؛

«اِتِّبَاعُ اَلْهَوَى وَ طُولُ اَلْأَمَلِ»؛

«پیروی از هوای نفس و آرزوهای دراز».

«فَأَمَّا اِتِّبَاعُ اَلْهَوَى فَیَصُدُّ عَنِ اَلْحَقِّ وَ أَمَّا طُولُ اَلْأَمَلِ فَیُنْسِی اَلْآخِرَةَ»؛

«پیروی از هوای نفس آدمی را از راه حق باز می‌دارد و آرزوی دراز، آخرت را از یاد انسان می‌برد».

پس انبیا و اولیای الهی (ع) علی‌رغم روشنفکر مآبانی که علی‌الدّوام داد دنیا می‌زنند، تمام کارشان آخرت‌طلبی و آخرت‌گرایی است. آنها می‌خواهند انسان را به آخرت متوجه سازند و با تعلیماتشان مایه‌ای در جان بشر ایجاد کنند که با این مایه بتواند در عالم پس از مرگ، از زندگی مرفّه جاودانه برخوردار شود.

* دنیا پلی برای آخرت

این نکته را هم باید دقیقاً متوجه بود که انبیاء(ع) هرگز دنیا را تخریب نمی‌کنند، بلکه آبادش می‌سازند؛ برای این که آنها دنیا را پل و معبری برای رسیدن به آخرت می‌دانند و طبیعی است کسی که می‌خواهد به جایی برود باید گذرگاه و معبرش را هم به قدر لازم و کافی آباد کند و گرنه به مقصد نمی‌رسد.

کدام عاقلی پل سر راهش را خراب می‌کند، در صورتی که می‌خواهد به آن طرف پل برسد! خدا می‌خواهد انسان را به آخرت برساند. او دنیا را پل قرار داده و خواسته که آبادش کنید:

«هُوَ أَنشَأَکُم مِّنَ الأَرْضِ وَاسْتَعْمَرَکُمْ فِیهَا»؛

«... اوست که شما را از زمین آفرید و آبادی آن را به شما واگذار کرد ...»

منتها به قدر پل بودن آبادش کنید و نه بیشتر.

«الدنیا قنطرة فاعبروها و لاتعمروها»

دنیا پل است از آن عبور کنید و (بیش از حد لازم) آبادش نکنید.

شما در آباد‌سازی دنیا چنان افراط می‌کنید که آخرت را، که مقصد نهایی سیر است، تخریب می‌کنید.

* مسلمانان؛ ‌تقوا، تقوا!

ای مسلمانان، دنیا همه چیزش تمام می‌شود و می‌میرد. مگر شما ایمان ندارید که آخرت و برزخ و محشری در کار است و آنجا می‌خواهید زندگی کنید؟ باید مایه‌ای داشته باشید تا آنجا بتوانید زندگی کنید. آن مایه چیست؟ همان که مرتب می‌گوییم: تقوا، تقوا. خدا می‌داند که چقدر این کلمه تکرار می‌شود ولی هیچ خبری هم از آن دیده نمی‌شود! چقدر ما این جمله را شنیده و می‌شنویم:

اوصیکم عباد الله، بتقوی الله؛

گفتن و شنیدن هم برای ما عادت شده است. مطلبی هم که به گونه عادت در آید دیگر نفعی نخواهد داشت. خطیب جمعه مرتب فریاد می‌کشد که:

عبادالله، اوصیکم و نفسی بتقوی الله؛

ای بندگان خدا، خودم و شما را سفارش به تقوا می‌کنم.

الفاظ، هم فراوان است و هم داغ و محکم، اما با الفاظ داغ و محکم که کار درست نمی‌شود. تقوا کجاست؟ خدای ما می‌فرماید:

«وَتَزَوَّدُواْ فَإِنَّ خَیْرَ الزَّادِ التَّقْوَى»؛

«... توشه راه بردارید که بهترین توشه و زاد تقواست...»

ای مردم، شما مسافرید. مسافر توشه‌ راه می‌خواهد. شما نمی‌خواهید تهیه کنید؟ شما یادتان رفته که مسافر هستید. فردا، پس فرداست که بانگ جناب عزرائیل به گوشتان برسد و شما را حرکت دهد. حتی صد و بیست سال عمر هم می‌گذرد. سرانجام، بخواهید و نخواهید می‌میرید. خدا به پیغمبرش فرموده است:

«إِنَّکَ مَیِّتٌ وَإِنَّهُم مَّیِّتُونَ»؛ تو می‌میری و آنها هم می‌میرند

بنگرید که چه دارید؟ زاد و توشه‌ راهتان چیست؟ خانه، مرکب، پول یا مقام و یا منصب؟ به‌به! چه عالی و چه فراوان! زمانی که می‌روید همراهتان چه می‌برید؟

«وَتَزَوَّدُواْ فَإِنَّ خَیْرَ الزَّادِ التَّقْوَى»؛

«... توشه راه بردارید که بهترین توشه و زاد تقواست...»

«وَالْعَاقِبَةُ لِلتَّقْوَى»؛

«... و پایان خوش از آن تقواست»

«...وَالْعَاقِبَةُ لِلْمُتَّقِینَ»؛

«... و پایان نیک از آن متقیان است»

«إِنَّ لِلْمُتَّقِینَ مَفَازًا»؛

«رستگاری و کامیابی از آن پرهیزگاران است»

چقدر قرآن و نهج‌البلاغه و دیگر امامان فرموده‌اند و چقدر بزرگان عالم فریادها کشیده‌اند؛ همه می‌خواهند جان ما را فربه کنند.

* مهم گوهر جان است

دنیا پرستان فقط پوست را فربه می‌کنند! زندگی ما همه‌اش پوست است. این خانه‌ها و فرش‌ها و مرکب‌ها همه پوست است! ما جان خود را از دست داده‌ایم و داریم پوست را چاق می‌کنیم. دین می‌خواهد گوهر جان انسان را قوی و لطیف و درخشان سازد تا بتواند در عالم پس از مرگ از حیات ابدی برخوردار شود.

شما می‌بینید در همین عالم دنیا و طبیعت موجوداتی که قوی‌تر و درخشان‌ترند، با ارزشند و آن‌ها که سست‌تر و ضعیف‌ترند، بی‌ارزش یا کم ارزشند، ارزش کاه و کلوخ کجا و ارزش طلا و برلیان کجا! عزت خورشید آسمان کجا و عزت سنگ سیاه بیابان کجا!

در آیه 4 سوره مبارکه «رعد» می‌خوانیم:

«وَفِی الأَرْضِ قِطَعٌ مُّتَجَاوِرَاتٌ وَجَنَّاتٌ مِّنْ أَعْنَابٍ وَزَرْعٌ وَنَخِیلٌ صِنْوَانٌ وَغَیْرُ صِنْوَانٍ یُسْقَى بِمَاء وَاحِدٍ وَنُفَضِّلُ بَعْضَهَا عَلَى بَعْضٍ فِی الأُکُلِ إِنَّ فِی ذَلِکَ لَآیَاتٍ لِّقَوْمٍ یَعْقِلُونَ»؛

«بر روی زمین قطعاتی در کنار هم قرار دارند که با هم متفاوتند و باغ‌هایی از انگور و زراعت و نخل‌ها که گاهی بر یک پایه و گاهی بر دو پایه می‌رویند، همه‌ آن‌ها از یک آب سیراب می‌شوند و در عین حال، بعضی از آن‌ها را از جهت میوه بر دیگری برتری می‌دهیم؛ در این‌ها نشانه‌هایی است برای آن‌ها که عقل خویش را به کار می‌گیرند.»

آری؛ قطعات به هم پیوسته‌ زمین همه از یک آب و یک نور و یک هوا برخوردارند، اما وقتی شکم این زمین شکافته می‌شود میوه‌های گوناگون با رنگ‌ها و شکل‌ها و طعم‌های مختلف و خاصیت‌های متفاوت از خاک بر می‌آیند و تماشای این صحنه‌ها برای اندیشمندان تفکرانگیز است.

ما شما را انسان و سر به بالا آفریده و ساخته‌ایم تا بالا را بنگرید و از مبدا و معاد عالم خبری بگیرید؛ حیوانات همه سر به پایین حرکت می‌کنند! شما که انسانید سر به بالا بگیرید و بیندیشید. همین طور که این قطعات زمین با این که کنار هم قرار گرفته و ظاهرا صورت واحدی دارند، باطنشان گوناگون است، بدانید افراد بشر هم که در کنار هم قرار گرفته و ظاهرا صورت واحدی دارند در باطن با هم بسیار متفاوتند.

روزی این پرده‌های ظاهر کنار می‌رود و زمین جان بشر شکافته می‌شود و آنچه در درونش هست بارز می‌شود.

« إِذَا زُلْزِلَتِ الْأَرْضُ زِلْزَالَهَا، وَأَخْرَجَتِ الْأَرْضُ أَثْقَالَهَا ... یَوْمَئِذٍ تُحَدِّثُ أَخْبَارَهَا»؛

«هنگامی که زمین شدیداً به لرزه در آید و بارهای سنگینش را خارج سازد ... در آن روز، زمین تمام خبرهای خود را بازگو می‌کند».
مطالب مشابه:
 • زشت ترین مرد دنیا و جهان زشت ترين انسانهاي روي زمين
 • صبر و بردباري و پاداش صبر بر معصیت و پاداش صبر بر مصیبت
 • گناه چیست ؟
 • تگ ها: امام علی, دنیا, حديث موضوعات: سرگرمی - عمومی

  دانلود اهنگ ساقیا از ساسی

  دانلود آهنگ جدید امیر تتلو نرگس

  دانلود آهنگ جدید و موزیک زیبای سیاوش قمیشی گلی جان

  توهین امیر تتلو به شادمهر عقیلی که چرا آهنگ عربی را کاور کرد

  دانلود آهنگ جدید مینا از محسن چاوشی

  دانلود آهنگ جدید محسن یگانه باز هم بخند

  کد آهنگ پیشواز همراه اول منتخب هنرمندان به سبک آوای انتظار طوفان

  عکس های جدید و بسیار قشنگ خاطره اسدی بازیگر

  کد اهنگ پیشواز ایرانسل بابک جهانبخش کل آهنگها و آلبوم ها

  کد آهنگ پیشواز ایرانسل ترکی و آذری گلچین شده توسط ایرانسلی ها

  Doodles

  Doodles، تغییرات جالب، شگفت‌انگیز و برخی اوقات خودجوشی هستند که برای یادبود تعطیلات، سالگردها و زندگی هنرمندان پیشگامان و دانشمندان معروف، در شکل ظاهری آرم Google ایجاد می​شوند.

  مشاهده همه sitemap

  February 18, 2018, Sunday pm

  ما را در +Google دنبال کنید

  عكس هاي جشن آخرین روز دنیا در ترکیه

  عكس هاي جشن آخرین روز دنیا در ترکیه

  بازي آنلاين فلش پارك كردن ماشين ها 2 جديد ايراني

  بازي آنلاين فلش پارك كردن ماشين ها 2 جديد ايراني

  اس ام اس هاي جدید عاشقانه مهر 1392

  اس ام اس هاي جدید عاشقانه مهر 1392

  عصبانیم و لجباز

  عصبانیم و لجباز

  تاریخچه دربی استقلال پرسپولیس تهران 92

  تاریخچه دربی استقلال پرسپولیس تهران 92

  كد آهنگ پيشواز ايرانسل گروه سون هفت براي ايرانسلي ها

  كد آهنگ پيشواز ايرانسل گروه سون هفت براي ايرانسلي ها

  سایت وبگذر هک شد

  سایت وبگذر هک شد

  درمان برای دلشوره و اضطراب و استرس و نگرانی

  درمان برای دلشوره و اضطراب و استرس و نگرانی

  آموزش آهنگسازی و تنظیم با کامپیوتر با fl studio بصورت حرفه ای

  آموزش آهنگسازی و تنظیم با کامپیوتر با fl studio بصورت حرفه ای

  آوای انتظار همراه اول محسن یگانه آلبوم حباب

  آوای انتظار همراه اول محسن یگانه آلبوم حباب

  رابطه جنسی دختر پسر در مجردی و دوستی ها خطرناک است

  رابطه جنسی دختر پسر در مجردی و دوستی ها خطرناک است

  جوک خنده دار جدید بی ادبی و خفن ناز نازی خرداد 92 داغ داغ 2013

  جوک خنده دار جدید بی ادبی و خفن ناز نازی خرداد 92 داغ داغ 2013

  خرید اینترنتی اسپیکر فلش خور همراه کوکاکولا شارژی

  خرید اینترنتی اسپیکر فلش خور همراه کوکاکولا شارژی

  مدنا و ترفند هاي صدا و خوانندگي

  مدنا و ترفند هاي صدا و خوانندگي

  بالاترین سرعت اینترنت در جهان دنيا و ايران

  بالاترین سرعت اینترنت در جهان دنيا و ايران

  دانلود کلیپ خنده دار ایرانی جدید تقلید صدای علی دایی توسط مجری

  دانلود کلیپ خنده دار ایرانی جدید تقلید صدای علی دایی توسط مجری

  ترول جدید خنده دار سری اول سئو سایت عکس

  ترول جدید خنده دار سری اول سئو سایت عکس

  فیلم سگ های پوشالی با بازی فرزاد فرزین به کارگردانی رضا توکلی

  فیلم سگ های پوشالی با بازی فرزاد فرزین به کارگردانی رضا توکلی

  دانلود فيلم همبازي

  دانلود فيلم همبازي

  سریال دکستر فصل هشتم فصل آخر است

  سریال دکستر فصل هشتم فصل آخر است

  مصاحبه با یاس درباره زندگی اش جديد

  مصاحبه با یاس درباره زندگی اش جديد

  سیگار پشت سیگار هی سیگار پشت سیگار مضرات سیگار کشیدن

  سیگار پشت سیگار هی سیگار پشت سیگار مضرات سیگار کشیدن

  جمیل جدید گوگل 2013

  جمیل جدید گوگل 2013

  دانلود فيلم دوباره با هم با بازي حمید فرخ‌نژاد

  دانلود فيلم دوباره با هم با بازي حمید فرخ‌نژاد

  عکس های جدید مدل ابرو سال 92 مدل ابرو دخترانه جدید

  عکس های جدید مدل ابرو سال 92 مدل ابرو دخترانه جدید

  دانلود فیلم پهپاد آمریکايي جاسوسی شکار شده در خليج فارس

  دانلود فیلم پهپاد آمریکايي جاسوسی شکار شده در خليج فارس

  زشت ترین مرد دنیا و جهان زشت ترين انسانهاي روي زمين

  زشت ترین مرد دنیا و جهان زشت ترين انسانهاي روي زمين

  پسر خوشگل من چش شده امشب

  پسر خوشگل من چش شده امشب

  عكس کاریکاتور بهاره رهنما

  عكس کاریکاتور بهاره رهنما

  بيوگرافي جاستین بیبر و زندگي نامه جاستین بیبر 2013

  بيوگرافي جاستین بیبر و زندگي نامه جاستین بیبر 2013

  سریال شمیم عشق ترکی و عکسهای حوا بیرجه آکالای سریال شمیم عشق

  سریال شمیم عشق ترکی و عکسهای حوا بیرجه آکالای سریال شمیم عشق

  جمله های انتخاباتی 92 و سخنان رهبری در مورد انتخابات

  جمله های انتخاباتی 92 و سخنان رهبری در مورد انتخابات

  دانلود آهنگ جدید ابی و شادمهر همین خوبه

  دانلود آهنگ جدید ابی و شادمهر همین خوبه

  محمدرضا گلزار در امريكا عکس

  محمدرضا گلزار در امريكا عکس

  آموزش زبان انگلیسی با 100 فعل پركاربرد

  آموزش زبان انگلیسی با 100 فعل پركاربرد

  شعر عاشقانه جدید و زیبا و کوتاه فروردین 92 اسیرم تو این تنهایی ها

  شعر عاشقانه جدید و زیبا و کوتاه فروردین 92 اسیرم تو این تنهایی ها

  درباره بازگشت رکود منطقه یورو

  درباره بازگشت رکود منطقه یورو

  آموزش تمرکز حواس

  آموزش تمرکز حواس

  تاريخچه تار

  تاريخچه تار

  دانلود فيلم یک خانواده محترم ویکیپدیا

  دانلود فيلم یک خانواده محترم ویکیپدیا

  خرید اینترنتی خودکار نامرئی تقلب خودکار جادویی محو شونده برای تقلب در امتحان فیلم

  خرید اینترنتی خودکار نامرئی تقلب خودکار جادویی محو شونده برای تقلب در امتحان فیلم

  مسواک زدن قبل یا بعد از صبحانه

  مسواک زدن قبل یا بعد از صبحانه

  درمان و علت خونریزی قاعدگی طولانی

  درمان و علت خونریزی قاعدگی طولانی

  بازی آنلاین فلش مسابقه ای ماشین سواری حرفه ای رالی

  بازی آنلاین فلش مسابقه ای ماشین سواری حرفه ای رالی

  اس ام اس بهانه گیری رفتن و جدایی 92

  اس ام اس بهانه گیری رفتن و جدایی 92

  داستان کوتاه بچه گی من با لبخند تلخ کودکانه

  داستان کوتاه بچه گی من با لبخند تلخ کودکانه

  تهران موزیک آلوده ترین و مبتذل ترین سایت ایرانی

  تهران موزیک آلوده ترین و مبتذل ترین سایت ایرانی

  عکس ايلونا رويس پیر ترین و با نمک ترین مانکن دنیا

  عکس ايلونا رويس پیر ترین و با نمک ترین مانکن دنیا

  دختر نوجوان ایرانی چه فكر ميكند و در ذهن فكر دختران نوجوان چه می گذرد عكس

  دختر نوجوان ایرانی چه فكر ميكند و در ذهن فكر دختران نوجوان چه می گذرد عكس

  داروی جدید برای درمان سکته قلبی از شیر بز

  داروی جدید برای درمان سکته قلبی از شیر بز

  عکس دختر پارکور باز در پارک دانشجو

  عکس دختر پارکور باز در پارک دانشجو

  دانلود فيلم من مادر هستم

  دانلود فيلم من مادر هستم

  بازی های رایانه ای آنلاين ساماندهی شد

  بازی های رایانه ای آنلاين ساماندهی شد

  از بین بردن جای جوش صورت درمان جای جوش های قرمز و تیره صورت

  از بین بردن جای جوش صورت درمان جای جوش های قرمز و تیره صورت

  دانلود آهنگ جدید سعید شهروز تیتراژ برنامه شهر باران ویژه برنامه افطار رمضان 92

  دانلود آهنگ جدید سعید شهروز تیتراژ برنامه شهر باران ویژه برنامه افطار رمضان 92

  عکس زیر گوگل پرچم آمریکا نشان دهنده روز یاد بود memorial day 2013 چیست

  عکس زیر گوگل پرچم آمریکا نشان دهنده روز یاد بود memorial day 2013 چیست

  مسجد حضرت فاطمه زهرا و وهابیون

  مسجد حضرت فاطمه زهرا و وهابیون

  دانلود آهنگ جدید مهدی یراحی تیتراژ ماه عسل 92 ویژه برنامه افطار شبکه سه

  دانلود آهنگ جدید مهدی یراحی تیتراژ ماه عسل 92 ویژه برنامه افطار شبکه سه

  بیماریهای آلت تناسلی مردان و درمان ها و پیشگیری ها

  بیماریهای آلت تناسلی مردان و درمان ها و پیشگیری ها

  اس ام اس عاشقانه جدید رفتن عشق و دوست 92 داری میری حواست نیست

  اس ام اس عاشقانه جدید رفتن عشق و دوست 92 داری میری حواست نیست

  دانلود نرم افزار كامپيوتر رايگان دیکشنری فارسی به انگلیسی برای کامپیوتر

  دانلود نرم افزار كامپيوتر رايگان دیکشنری فارسی به انگلیسی برای کامپیوتر

  دانلود فيلم ايراني آدم آهنی

  دانلود فيلم ايراني آدم آهنی

  طوفان نوح و بازتاب آن در عالم storm Noah

  طوفان نوح و بازتاب آن در عالم storm Noah

  اس ام اس نگرانی برای دوست و نگران شدن از آینده اردیبهشت 92

  اس ام اس نگرانی برای دوست و نگران شدن از آینده اردیبهشت 92

  فناوری برای تأثیر اجتماعی

  برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید: star0028@