Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/sanjamus/domains/69e.ir/public_html/engine/classes/templates.class.php on line 62 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/sanjamus/domains/69e.ir/public_html/engine/classes/templates.class.php on line 66 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/sanjamus/domains/69e.ir/public_html/engine/modules/show.full.php on line 338 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/sanjamus/domains/69e.ir/public_html/engine/classes/comments.class.php on line 196 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/sanjamus/domains/69e.ir/public_html/engine/classes/templates.class.php on line 80 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/sanjamus/domains/69e.ir/public_html/engine/classes/templates.class.php on line 321 ملائکه در قرآن » فیلم,کلیپ,آهنگ,ترول,اس ام اس,جوک,یوزر پسورد نود 32,کد آهنگ پیشواز ایرانسل,شصت و نهی

 1. 69e.nod32
 2. 69e.animals

به شصت و نهی خوش آمدید...

69e مأموریت دارد تا به کمک خداوند قدرتمند و مهربان بهترین سرگرمی های جهان را برای شما در این سایت مهیا کند .

فیلم,کلیپ,آهنگ,ترول,اس ام اس,جوک,یوزر پسورد نود 32,کد آهنگ پیشواز ایرانسل,شصت و نهی » سرگرمی - عمومی » ملائکه در قرآن

ملائکه در قرآن. 1663.13 دی 1391

گاهی اوقات سوالاتی درباره ملائکه برای انسان پیش می اید؛ اینکه مثلا ملائک چه شکلی هستند ؟ می خندند؟می گریند؟ و...
جالب است بدانید پیامبر اکرم(ص) نیز این سوالات را از جبرئیل پرسیده اند ؟
ایشان از جبرئیل پرسید آیا ملائکه ،گریه و خنده دارند؟
فرمود :آری؟ به سه کس از روی تعجب می خندند و بر سه کس از روی ترحم ودلسوزی می گریند.
- از کسی که سراسر روز را به سخنان چرند و پرند و (یا کارهای)بیهوده می گذارند، و چون شب شود نماز عشاء خوانده و باز به بیهودگی خود ادامه می دهد ،ملائکه می خندند و می گویند ای بی خبر از صبح تا شب سیر نشدی ،حالا سیر می شوی؟
- دوم :دهقانی که بیل و کلنگ خود را برداشته و به بهانه تعمیر و اصلاح زمین خود ،دیوار مشترک (بین خود و شریکش)را می ساید تا به سهم خود بیافزاید،ملائکه می خندند و می گویند ،آن زمین به آن پهناور ترا سیر نکرد این مختصر تو را سیر می کند؟
- سوم :از زنی که خودش را از نامحرم در زمانی که زنده بود نمی پوشانید ، بعد از مرگش وقتی که او را در قبر می گذارندبدنش را می پوشانند تا کسی حجم و اندامش را نبیند .ملائکه می خندند و می گویند :وقتی که مورد میل و رغبت بود او را نپوشانیدید ،حالا که مورد نفرت و انزجار است او را می پوشانید؟
\ مواعظ العددیه ص 144،145 /

اوصاف ملائكه در قرآن به شرح زير:
 
ما می‏توانیم از آثار و روایات اسلامی بفهمیم که آسمانها به نحوی قرارگاه ملائکه هستند. البته ملائکه که در آسمانها قرار دارند مثل انسان که در زمین قرار دارد نیست که یک جسمی باشد که روی زمین بخواهد راه برود. اگر ما بخواهیم‏ برای آنها شبیهی قائل بشویم، مثل روح‏اند برای جسم، نه مثل جسمی برای‏ جسم، یعنی آن ملائکه نوعی تعلق به آن آسمانها دارند آنچنان‏که روحی به‏ بدنی تعلق دارد، اما حقیقت آنها چیست، ما نمی‏دانیم. آن ملائکه‏ای که‏ امر الهی را حامل هستند و تدبیر جهان را به عهده دارند، نوعی تعلق و وابستگی به آن آسمانها دارند که آن مقداری که ما درک می‏کنیم از قبیل‏ تعلقی است که روح به بدن دارد. این مطلبی است که قرآن ذکر کرده است و تا این مقدار را ما می‏توانیم بفهمیم و بدانیم، و بیش از آن شاید هنوز باید علم بشر خیلی پیش برود تا به این حقیقت نزدیک شود. 
در قرآن كريم مكرر كلمه ملائكه ذكر شده ولى نام هيچ يك از آنان را نبرده مگرجبرئيل و ميكائيل را و بقيه ملائكه را با ذكر اوصافشان ياد كرده، مانند: ملك الموت و كرام‏الكاتبين و سفرة الكرام البرره و رقيب و عتيد و غير اينها.

 
و از صفات و اعمال ملائكه كه در كلام خدا و در احاديث‏سابق ذكر شده‏اند، يكى‏اين است كه ملائكه موجوداتى هستند شريف و مكرم، كه واسطه‏هايى بين خداى تعالى و اين‏عالم محسوس هستند، به طورى كه هيچ حادثه‏اى از حوادث و هيچ واقعه‏اى مهم و يا غير مهم نيست، مگر آنكه ملائكه در آن دخالتى دارند، و يك يا چند فرشته، موكل و مامور آنند، اگرآن حادثه فقط يك جنبه داشته باشد يك فرشته، و اگر چند جنبه داشته باشد چند ملك موكل بر آنند. و دخالتى كه دارند تنها و تنها اين است كه امر الهى را در مجرايش به جريان اندازند، و آن را در مسيرش قرار دهند، همچنان كه قرآن در اين باره فرموده: «لا يسبقونه بالقول و هم ‏بامره يعملون» ترجمه: در سخن از او پيشى نمى‏گيرند، و به امر او عمل مى‏كنند(سوره انبياء، آيه 27).


صفت دومى كه از ملائكه در قرآن و حديث آمده اين است كه: در بين ملائكه‏نافرمانى و عصيان نيست، معلوم مى‏شود ملائكه نفسى مستقل ندارند، و داراى اراده‏اى مستقل‏نيستند، كه بتوانند غير از آنچه كه خدا اراده كرده اراده كنند، پس ملائكه در هيچ كارى‏استقلال ندارند، و هيچ دستورى را كه خدا به ايشان تحميل كند تحريف نمى‏كنند، و كم وزيادش نمى‏سازند، هم چنان كه فرمود: «لا يعصون الله ما امرهم و يفعلون ما يؤمرون» ترجمه:خدا را در آنچه امرشان كند نافرمانى نمى‏كنند(سوره تحريم، آيه 6).


صفت‏سوم اينكه: ملائكه با همه كثرتى كه دارند، داراى مراتب مختلفى از نظربلندى و پايينى هستند بعضى ما فوق بعضى ديگر، و جمعى نسبت به ما دون خود آمرند، و آن‏ديگران مامور و مطيع آنان، و آنكه آمر است به امر خدا امر مى‏كند، و حامل امر خدا به سوى‏مامورين است، و مامورين هم به دستور خدا مطيع آمرند، در نتيجه ملائكه به هيچ وجه از ناحيه‏خود اختيارى ندارند، هم چنان كه قرآن كريم فرموده: «و ما منا الا له مقام معلوم» ترجمه:هيچ يك از ما نيست مگر آنكه مقامى معلوم دارد(سوره صافات، آيه 164). و نيزفرموده: «مطاع ثم امين» ترجمه: فرمانده فرشتگان و امين وحى است(سوره تكوير، آيه 21) و نيز فرموده: «قالوا ما ذا قال ربكم قالوا الحق» ترجمه: پرسيدند: پروردگارتان چه گفت؟گفتند: حق گفت(سوره سباء، آيه 23). 

صفت چهارم اينكه: ملائكه از آن جا كه هر چه مى‏كنند به امر خدا مى‏كنند، هرگزشكست نمى‏خورند، به شهادت اينكه فرموده: «و ما كان الله ليعجزه من شى‏ء فى السموات ولا فى الارض» ترجمه: خدا هرگز چنين نبوده كه چيزى در آسمانها و زمين او را عاجز كند(سوره فاطر، آيه 44). و از سوى ديگر فرموده: «و الله غالب على امره» ترجمه: خدا بر امر خود مسلط است(سوره يوسف، آيه 21) و نيز فرموده: «ان الله بالغ امره» ترجمه: خدا كار خود را به انجام خواهد رسانيد(سوره طلاق، آيه 3) از اين جا روشن مى‏شود ملائكه موجوداتى هستند كه در وجودشان منزه از ماده (بيان اينكه وجود ملائكه مادى و جسمانى نيست و توضيحى در مورد تمثل ملائكه به اشكال و تهيات جسمانى و رد اينكه گفته شده ملك جسمى است لطيف... )جسمانى‏اند، چون ماده جسمانى در معرض زوال و فساد و تغيير است، و نيز كمال در ماده، تدريجى است، از مبدا سير و حركت مى‏كند تا به تدريج به غايت كمال برسد، و چه بسا دربين راه به موانع و آفاتى برخورد كند و قبل از رسيدن به حد كمالش از بين برود، ولى ملائكه‏اين طور نيستند.

و نيز از اين بيان روشن مى‏شود اينكه در روايات، سخن از صورت و شكل و هياتهاى‏جسمانى ملائكه رفته، از باب تمثل‏است، و خواسته‏اند بفرمايند: فلان فرشته طورى است كه اگر اوصافش با طرحى نشان داده‏شود، به اين شكل درمى‏آيد، و به همين جهت انبيا و امامان، فرشتگان را به آن صورت كه‏براى آنان مجسم شدند، توصيف كرده‏اند و گرنه ملائكه به صورت و شكل درنمى‏آيند. فرق است بين تمثل و شكل‏گيرى، تمثل ملك به صورت انسان، معنايش اين‏است كه ملك در ظرف ادراك آن كسى كه وى را مى‏بيند، به صورت انسان درآيد، در حالى‏كه بيرون از ظرف ادراك او، واقعيت و خارجيت ديگرى دارد، و آن عبارت است از صورتى ملكى. به خلاف تشكل و تصور، كه اگر ملك به صورت انسان، متصور و به شكل او متشكل‏شود، انسانى واقعى مى‏شود، هم در ظرف ادراك بيننده، و هم در خارج آن ظرف، و چنين‏ملكى هم در ذهن ملك است، و هم در خارج، و اين ممكن نيست.

 
خداى سبحان اين معنا را كه ما براى تمثل كرديم تصديق دارد، ودر داستان مسيح و مريم مى‏فرمايد: «فارسلنا اليها روحنا فتمثل لها بشرا سويا» ترجمه: ما روح خود را نزد او فرستاديم، پس براى او به صورت بشرى تمام عيار ممثل شد(سوره مريم، آيه 17). 
و اما اينكه بر سر زبانها افتاده كه مى‏گويند: "ملك جسمى است لطيف، كه به هرشكل درمى‏آيد جز به شكل سگ و خوك، و جن نيز جسمى است لطيف، جز اينكه جن به‏هر شكلى درمى‏آيد حتى شكل سگ و خوك"مطلبى است كه هيچ دليلى بر آن نيست، نه ازعقل و نه از نقل - نه نقل از كتاب و نه نقل از سنت معتبر - ، و اينكه بعضى ادعا كرده‏اند براينكه مسلمين بر اين مطلب اجماع دارند، علاوه بر اينكه چنين اجماعى در كار نيست، هيچ‏دليلى بر حجيت چنين اجماعى در مسائل اعتقادى نيست. 
مطالب مشابه:
 • چرا خوردن شراب حرام است
 • گناه چیست ؟
 • تعیین وقت ظهور مهدي
 • حکم زدن ریش
 • آیت الله بهجت و شفای بیماری
 • تگ ها: ملائکه, جبرئیل, قرآن موضوعات: سرگرمی - عمومی
  w8

  دانلود اهنگ ساقیا از ساسی

  دانلود آهنگ جدید امیر تتلو نرگس

  دانلود آهنگ جدید و موزیک زیبای سیاوش قمیشی گلی جان

  توهین امیر تتلو به شادمهر عقیلی که چرا آهنگ عربی را کاور کرد

  دانلود آهنگ جدید مینا از محسن چاوشی

  دانلود آهنگ جدید محسن یگانه باز هم بخند

  کد آهنگ پیشواز همراه اول منتخب هنرمندان به سبک آوای انتظار طوفان

  عکس های جدید و بسیار قشنگ خاطره اسدی بازیگر

  کد اهنگ پیشواز ایرانسل بابک جهانبخش کل آهنگها و آلبوم ها

  کد آهنگ پیشواز ایرانسل ترکی و آذری گلچین شده توسط ایرانسلی ها

  Doodles

  Doodles، تغییرات جالب، شگفت‌انگیز و برخی اوقات خودجوشی هستند که برای یادبود تعطیلات، سالگردها و زندگی هنرمندان پیشگامان و دانشمندان معروف، در شکل ظاهری آرم Google ایجاد می​شوند.

  مشاهده همه sitemap

  February 21, 2018, Wednesday am

  ما را در +Google دنبال کنید

  بازی آنلاین فلش مسابقه ای ماشین سواری حرفه ای رالی

  بازی آنلاین فلش مسابقه ای ماشین سواری حرفه ای رالی

  مصاحبه فریدون جیرانی در خصوص برنامه هفت

  مصاحبه فریدون جیرانی در خصوص برنامه هفت

  شاهین نجفی در آغوش گونتر والراف عکس

  شاهین نجفی در آغوش گونتر والراف عکس

  قرص لاغري اسليمينگ

  قرص لاغري اسليمينگ

  آذرشهر نقشه عکس

  آذرشهر نقشه عکس

  عکس هاي جدید گلشیفته فراهانی 2013 در فرانسه

  عکس هاي جدید گلشیفته فراهانی 2013 در فرانسه

  سیگار پشت سیگار هی سیگار پشت سیگار مضرات سیگار کشیدن

  سیگار پشت سیگار هی سیگار پشت سیگار مضرات سیگار کشیدن

  دختر نوجوان ایرانی چه فكر ميكند و در ذهن فكر دختران نوجوان چه می گذرد عكس

  دختر نوجوان ایرانی چه فكر ميكند و در ذهن فكر دختران نوجوان چه می گذرد عكس

  خبر ماجرای شلیک به احمدی‌‌ نژاد در امریکا چه بود

  خبر ماجرای شلیک به احمدی‌‌ نژاد در امریکا چه بود

  مسابقه جديد كليد از شبكه سه در نوروز 92 حسین فردرو

  مسابقه جديد كليد از شبكه سه در نوروز 92 حسین فردرو

  داستان کوتاه عاشقانه زیبای قهوه شور پسر دختر

  داستان کوتاه عاشقانه زیبای قهوه شور پسر دختر

  دانلود کلیپ خنده دار ایرانی جدید تقلید صدای علی دایی توسط مجری

  دانلود کلیپ خنده دار ایرانی جدید تقلید صدای علی دایی توسط مجری

  آتش گرفتن هواپیمای ایرانی در فرودگاه دمشق

  آتش گرفتن هواپیمای ایرانی در فرودگاه دمشق

  شایعه مرگ گلشیفته فراهانی از زبان بهزاد فراهانی پدر گلشیفته درمورد مرگ گلشیفته

  شایعه مرگ گلشیفته فراهانی از زبان بهزاد فراهانی پدر گلشیفته درمورد مرگ گلشیفته

  تعرفه پخش آگهی در تلویزیون صدا و سیما در سال 92

  تعرفه پخش آگهی در تلویزیون صدا و سیما در سال 92

  سرطان پروستات چیست و علایم و علت سرطان پروستات

  سرطان پروستات چیست و علایم و علت سرطان پروستات

  امید عباسی آتش نشان فداکار عکس

  امید عباسی آتش نشان فداکار عکس

  تمیز و پاك كردن طلا و جواهرات

  تمیز و پاك كردن طلا و جواهرات

  فاطمه رجبی راننده زن کامیون ایران

  فاطمه رجبی راننده زن کامیون ایران

  روابط جنسی عکس و راه هاي افزايش ميل جنسي

  روابط جنسی عکس و راه هاي افزايش ميل جنسي

  مدل موی پسرانه کوتاه جذاب و زیبا 2013 اردیبهشت 92 عکس

  مدل موی پسرانه کوتاه جذاب و زیبا 2013 اردیبهشت 92 عکس

  دانلود فیلم فرزندان بشر

  دانلود فیلم فرزندان بشر

  تحقیق درباره ی ساختمان بدن انسان

  تحقیق درباره ی ساختمان بدن انسان

  دانلود فيلم مارس حمله می‌کند

  دانلود فيلم مارس حمله می‌کند

  امام علی و دنیا و حديث

  امام علی و دنیا و حديث

  پيشگيري و درمان سنگ کلیه

  پيشگيري و درمان سنگ کلیه

  در حین ورزش و بعد از ورزش چه بنوشم بهترین نوشیدنی در هنگام ورزش

  در حین ورزش و بعد از ورزش چه بنوشم بهترین نوشیدنی در هنگام ورزش

  ژن foxo

  ژن foxo

  دانلود آهنگ جدید تیتراژ مجموعه سریال پروانه با کارگردانی جلیل سامان

  دانلود آهنگ جدید تیتراژ مجموعه سریال پروانه با کارگردانی جلیل سامان

  اختلال در تلفن ثابت مشترکان تهرانی

  اختلال در تلفن ثابت مشترکان تهرانی

  شایعه لیلا اوتادی و عکس العمل لیلا اوتادی بازیگر

  شایعه لیلا اوتادی و عکس العمل لیلا اوتادی بازیگر

  اس ام اس روز مادر جدید 92 اردیبهشت 92

  اس ام اس روز مادر جدید 92 اردیبهشت 92

  سامانتا تاجیک بیوگرافی و عکس های جدید سامانتا تاجیک مدل و مانکن ایرانی

  سامانتا تاجیک بیوگرافی و عکس های جدید سامانتا تاجیک مدل و مانکن ایرانی

  خريد اينترنتي لباس مردانه مدل جديد و تي شرت مردانه

  خريد اينترنتي لباس مردانه مدل جديد و تي شرت مردانه

  دانلود فيلم من افسانه هستم

  دانلود فيلم من افسانه هستم

  عکس و تصویر جمیله در سریال کوزی گونی

  عکس و تصویر جمیله در سریال کوزی گونی

  خنده بازار نوروز 92 در چه حالي است

  خنده بازار نوروز 92 در چه حالي است

  دانلود آهنگ جدید ابیرام بگذر ازم مثل قدیم ebiram begzar azam

  دانلود آهنگ جدید ابیرام بگذر ازم مثل قدیم ebiram begzar azam

  عکس درشت‌ ترین و بزرگترین پول ایران در سال 1274

  عکس درشت‌ ترین و بزرگترین پول ایران در سال 1274

  من و لبخندم لبخند ميزنم

  من و لبخندم لبخند ميزنم

  نحوه اخذ گرفتن مجوز برای سایت يا وبلاگ با ساماندهی سایت های اینترنتی

  نحوه اخذ گرفتن مجوز برای سایت يا وبلاگ با ساماندهی سایت های اینترنتی

  زن عجيب و غريبی که عمرش را خوابیده زندگی کرد

  زن عجيب و غريبی که عمرش را خوابیده زندگی کرد

  دانلود آهنگ جدید سعید شهروز تیتراژ برنامه شهر باران ویژه برنامه افطار رمضان 92

  دانلود آهنگ جدید سعید شهروز تیتراژ برنامه شهر باران ویژه برنامه افطار رمضان 92

  خرید اینترنتی گیره کوچک کننده بینی نوزآپ جدید

  خرید اینترنتی گیره کوچک کننده بینی نوزآپ جدید

  دهکده آبی پارس در کرج ویژه بانوان و آقایان زمان پذیرش جدید

  دهکده آبی پارس در کرج ویژه بانوان و آقایان زمان پذیرش جدید

  اس ام اس هاي جديد بوسه عاشقانه 92

  اس ام اس هاي جديد بوسه عاشقانه 92

  دانلود فيلم حریم سلطان قسمت اخر

  دانلود فيلم حریم سلطان قسمت اخر

  افسردگی را افسرده کنید

  افسردگی را افسرده کنید

  صدای کودکی من شبیه الان من نیست

  صدای کودکی من شبیه الان من نیست

  حذف شدن گزينه چت روم هاي ياهو مسنجر

  حذف شدن گزينه چت روم هاي ياهو مسنجر

  داماد سرخانه یا داماد سرخونه

  داماد سرخانه یا داماد سرخونه

  گناه چیست ؟

  گناه چیست ؟

  وي پي ان VPN قانونی چیست

  وي پي ان VPN قانونی چیست

  خرید اینترنتی شامپو رفع سفیدی موی سر دائمي برای رنگ کردن مو سفیدتان

  خرید اینترنتی شامپو رفع سفیدی موی سر دائمي برای رنگ کردن مو سفیدتان

  سارا بهرامی بازیگر در نقش پروانه در سریال پروانه

  سارا بهرامی بازیگر در نقش پروانه در سریال پروانه

  درباره بازگشت رکود منطقه یورو

  درباره بازگشت رکود منطقه یورو

  عکس ساز های اعجاب انگیز آمریکایی

  عکس ساز های اعجاب انگیز آمریکایی

  تست حافظه کوتاه مدت خرید اینترنتی

  تست حافظه کوتاه مدت خرید اینترنتی

  دانلود فيلم اينجا آخر دنياست

  دانلود فيلم اينجا آخر دنياست

  مورچه به حضرت سلیمان چه گفت

  مورچه به حضرت سلیمان چه گفت

  دانلود فيلم من و زیبا

  دانلود فيلم من و زیبا

  علت سوختن سیم کارت ها

  علت سوختن سیم کارت ها

  جعفری سبزی

  جعفری سبزی

  عکس ايلونا رويس پیر ترین و با نمک ترین مانکن دنیا

  عکس ايلونا رويس پیر ترین و با نمک ترین مانکن دنیا

  فناوری برای تأثیر اجتماعی

  برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید: star0028@