Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/sanjamus/domains/69e.ir/public_html/engine/classes/templates.class.php on line 62 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/sanjamus/domains/69e.ir/public_html/engine/classes/templates.class.php on line 66 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/sanjamus/domains/69e.ir/public_html/engine/modules/show.full.php on line 338 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/sanjamus/domains/69e.ir/public_html/engine/classes/templates.class.php on line 80 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/sanjamus/domains/69e.ir/public_html/engine/classes/templates.class.php on line 321 گناه چیست ؟ » فیلم,کلیپ,آهنگ,ترول,اس ام اس,جوک,یوزر پسورد نود 32,کد آهنگ پیشواز ایرانسل,شصت و نهی

 1. 69e.nod32
 2. 69e.animals

به شصت و نهی خوش آمدید...

69e مأموریت دارد تا به کمک خداوند قدرتمند و مهربان بهترین سرگرمی های جهان را برای شما در این سایت مهیا کند .

فیلم,کلیپ,آهنگ,ترول,اس ام اس,جوک,یوزر پسورد نود 32,کد آهنگ پیشواز ایرانسل,شصت و نهی » سرگرمی - عمومی » گناه چیست ؟

گناه چیست ؟. 1855.28 آذر 1391

 گناه چیست؟ What is sin
از نظر من «گناه» عملي است كه با اراده و رضايت الهي در تضاد بوده ، با ايجاد نوعي " تاريكي" معنوي در نفس انسان، آدمى را از خداي متعال كه "نور" آسمانها و زمين است، دور مى‏سازد و به عبارت ديگر، موجب بازماندن وى از كمال و قرب به خدا مى‏گردد.
نظر شما درباره گناه چیست؟.......................و چه کنم گناه نکنم؟
انسان خصوصیاتی دارد که اختصاص به جامعه امروز یا دیروز ندارد و بر اساس همین ویژگی هاست که در دوران های مختلف، می تواند خود را در مسیر...
با توجه به این که امروزه عوامل فساد قوی ترند، آیا در جامعه کنونی می توان به طور کامل گناه را ترک کرد؟
بگذارید پاسخ خود را با دو مقدمه زیر آغاز کنم:

انسان خصوصیاتی دارد که اختصاص به جامعه امروز یا دیروز ندارد و بر اساس همین ویژگی هاست که در دوران های مختلف، می تواند خود را در مسیر تکامل نگاه دارد؛ هر چند نمی توان انکار کرد که هر زمانی برای خود ویژگی هایی دارد که آدمی را وادار می کند تا برای خودسازی، راه حل های تازه ای بیندیشند. در حدیثی آمده است که زمانی خواهد رسید که نگاهداری دین، همانند نگاه داشتن ذغال افروخته در دست می باشد.1

مهم ترین راه حلی که به نظر می رسد، این است که همان راه های همیشگی دوری از گناه را که در ادامه می آید، با توجه و همت بیشتری انجام دهید؛ زیرا غرایز انسان که در اعمال او تأثیر می گذارند، همیشه ثابتند و بسیاری از تغییراتی که در زمان های مختلف به وجود می آیند، تفاوت باطنی با سایر زمان ها ندارند و راه مقابله با آن ها یکی است.

▪ برای به وجود آمدن هر چیزی، مقدماتی لازم است که باید حتماً فراهم گردد. برای اشتیاق به اعمال خیر و تنفر از گناهان هم شرایطی لازم است که بدون فراهم ساختن آنها، ترک گناهان بسیار دشوار و انجام واجبات هم بسیار سخت خواهد شد.

● راه های دوری و انزجار از گناه

▪ توجه به رابطه انسان با خدا؛ در حدیثی از امیر المؤمنین علیه السلام آمده است که آدمی بنده احسان است؛2 یعنی وقتی از کسی خوبی ببیند، در برابر او متواضع می شود و سعی می کند که به نحوی خوبی او را جبران کند. حال اگر انسان توجه پیدا کند که هر نعمتی که در اختیار اوست، از خداست، در برابر خدا، احساس تواضع می کند و همین احساس، بندگی خدا را آسان کرده، به انسان انگیزه می دهد که به انجام فرامین الهی بپردازد.

▪ توجه به حکمت الهی؛ در حدیثی از رسول خدا صلّی الله علیه و آله چنین آمده است: ای بندگان خدا! شما مثل مریض هستید و پروردگار جهانیان مانند طبیب و مصلحت مریض در آن است که طبیب می داند؛ نه در آن چه که بیمار میل دارد و خدا می داند و شما نمی دانید. وقتی که انسان به این حقیقت دست پیدا کند، می فهمد که اگر چیزی را خداوند متعال نهی کرده است، حتماً ضرری برای انسان دارد و اگر به چیزی امر کرده، حتماً یک مصلحت ضروری برای انسان دارد و در نتیجه، مخالفت با پروردگار، یعنی مخالفت با خویش و انجام فرامین الهی، یعنی حرکت در جهت کسب مصالح خود و در نتیجه، انسان می فهمد که گناه، به معنی ضرر زدن به خویش است و به این وسیله، انگیزه انسان برای انجام گناه، کمتر می شود.

▪ توجه به آثار و پیامدهای گناه؛ بسیاری از گناهان، آثاری دارند که این آثار، در ابتدا مخفی است؛ ولی مخفی بودن اثر، نشانه بی تأثیر بودن آن گناه نیست؛ مثل بعضی از سرطان ها که هیچ دردی ندارند و فرد وقتی متوجه مرض خود می شود که در نزدیکی مرگ قرار دارد. گناهان هم آثار مخربی دارند؛ که در همان لحظه اول، ظاهر نمی شوند؛ به فرموده قرآن کریم: هر مصیبتی که بر شما وارد می شود، به خاطر اعمالی است که انجام می دهید و خداوند خیلی از خطاهای شما را می بخشد .3

امام صادق علیه السّلام می فرماید: فردی گناه می کند و در نتیجه از نماز شب محروم می شود و عمل بد، اثرش در صاحبش، از اثر چاقو بر گوشت بیشتر است .4

بر اساس روایات، آثار گناه عبارتند از:

1) محروم شدن از روزی.

2) کم شدن روزی.

3) فراموش کردن معلومات.

4) محروم شدن از نماز شب و معنویات.

5) گرفتاری (بیماری، حوادث ناگوار، مرگ ناگهانی، از دست دادن عزیزان).

6) کوتاه شدن عمر.

7) قساوت قلب.

8) واژگونی قلب به گونه ای که دیگر هیچ گاه حق را نپذیرد و نصیحت در آن مؤثر واقع نشود.

9) بیماری جدید به خاطر گناه جدید. امام رضا علیه السّلام در این باره می فرماید: هر گاه بندگان خدا گناهی انجام دهند که قبلا انجام نمی شد، خداوند متعال بلایی برای آنها می فرستد که قبلاً نفرستاده بود 

برگزیدن دوستان صالح؛ همان گونه که دوستان ناباب و شرکت در مجالس گناه، آدمی را به گناه می کشانند، هم نشینان شایسته هم انسان را به صلاح دعوت می کنند. امام سجادعلیه السّلام می فرماید: هم نشینی با صالحان، دعوت کننده به صلاح است .6 بنابراین، انسان باید سعی کند با افراد آلوده، نشست و برخاست نکند و در مقابل، با انسان های پاک و صالح، دوستی نماید که یکی از عوامل اصلی انجام گناه یا اجتناب از آن، دوست خوب یا بد است.

مخالفت با هوای نفس؛ ارزش کمالات و رفتارهای نیکوی انسان به این است که در انسان، هوای نفس و خواست و کشش به سمت گناه وجود دارد و او برای ترک گناهان و انجام واجبات، باید پا برروی هوای نفس خود بگذارد و همین، به کار او ارزش می دهد. این مخالفت، ابتدا بسیار دشوار است؛ ولی با تمرین و تکرار، به صورت یک صفت پایدار در او در می آید و در نتیجه، برای او بسیار آسان می شود. انسان هر چه بیشتر به گناهان آلوده گردد، مثل فردی که در مرداب بیفتد، نجات او دشوارتر می شود.

نماز؛ خداوند متعال می فرماید: نماز، انسان را از فحشا و منکر باز می دارد .7 یک عامل بازدارنده و بسیار قوی برای از بین بردن گناهان، خواندن نماز و ارتباط با خداوند است؛ البته همان طور که نماز، انسان را از گناهان باز می دارد، گناهان هم می توانند انسان را از نماز و ایجاد ارتباط با خدا باز دارند.

ایجاد نکردن زمینه گناه؛ برای این که انسان انگیزه گناه پیدا نکند، باید زمینه گناه را از بین ببرد. یکی از زمینه های گناه، خلوت کردن با زن نامحرم است. حضرت علی علیه السّلام می فرماید: سه چیز است که هر کس آنها را رعایت کند، از شیطان رانده شده و از هر گرفتاری در امان است؛ کسی که با زنی که با او محرم نیست، خلوت نکند و نزد پادشاه ظالم نرود و کسانی را که در دین بدعت به وجود می آورند، در این کار یاری نکند .8

تفکر در عواقب گناه؛ چه بسا انسان یک گناه انجام می دهد و در دنیا و آخرت سرافکنده و بی آبرو می شود؛ در حالی که لذت گناه، لحظه ای بیشتر نبوده است. حضرت علی علیه السّلام می فرماید: به یاد آورید پایان یافتن لذت ها و باقی ماندن آثار آنها را .

در خاتمه به نکته مهمی اشاره می نماییم و آن این که برای رسیدن به خواسته تان، حتماً باید برنامه های مشخصی تنظیم نمایید و در آن برنامه، ترک گناهانی که بدان مبتلا هستید را به صورت تدریجی قرار دهید. باید توجه داشت که سنگ بزرگ، نشانه نزدن است و موجب یأس می شود. سعی کنید از اولویت های مهم و بالاتر شروع نمایید. هر گاه شکست خوردید، توبه نموده، تلاش را تعطیل ننمایید. با این طرح، ان شاءالله می توانید به مرور زمان، به موفقیت هایی دست یابید و آن چه خداوند از شما می خواهد، همین مجاهدت و دست و پنجه نرم کردن با شیطان و هوای نفس است و خداوند نسبت به کسی که در این مسیر قدم بر می دارد، غفار و آمرزنده است.
مطالب مشابه:
 • ژن foxo
 • تعیین وقت ظهور مهدي
 • حکم زدن ریش
 • همیشه پای غم در میان هست
 • ميخندم چون خنده بهترین پزشک است
 • تگ ها: گناه چیست, گناه, چه کنم گناه نکنم موضوعات: سرگرمی - عمومی

  دانلود اهنگ ساقیا از ساسی

  دانلود آهنگ جدید امیر تتلو نرگس

  دانلود آهنگ جدید و موزیک زیبای سیاوش قمیشی گلی جان

  توهین امیر تتلو به شادمهر عقیلی که چرا آهنگ عربی را کاور کرد

  دانلود آهنگ جدید مینا از محسن چاوشی

  دانلود آهنگ جدید محسن یگانه باز هم بخند

  کد آهنگ پیشواز همراه اول منتخب هنرمندان به سبک آوای انتظار طوفان

  عکس های جدید و بسیار قشنگ خاطره اسدی بازیگر

  کد اهنگ پیشواز ایرانسل بابک جهانبخش کل آهنگها و آلبوم ها

  کد آهنگ پیشواز ایرانسل ترکی و آذری گلچین شده توسط ایرانسلی ها

  Doodles

  Doodles، تغییرات جالب، شگفت‌انگیز و برخی اوقات خودجوشی هستند که برای یادبود تعطیلات، سالگردها و زندگی هنرمندان پیشگامان و دانشمندان معروف، در شکل ظاهری آرم Google ایجاد می​شوند.

  مشاهده همه sitemap

  February 21, 2018, Wednesday am

  ما را در +Google دنبال کنید

  بازی آنلاین فلش مسابقه ای ماشین سواری حرفه ای رالی

  بازی آنلاین فلش مسابقه ای ماشین سواری حرفه ای رالی

  مصاحبه فریدون جیرانی در خصوص برنامه هفت

  مصاحبه فریدون جیرانی در خصوص برنامه هفت

  شاهین نجفی در آغوش گونتر والراف عکس

  شاهین نجفی در آغوش گونتر والراف عکس

  قرص لاغري اسليمينگ

  قرص لاغري اسليمينگ

  آذرشهر نقشه عکس

  آذرشهر نقشه عکس

  عکس هاي جدید گلشیفته فراهانی 2013 در فرانسه

  عکس هاي جدید گلشیفته فراهانی 2013 در فرانسه

  سیگار پشت سیگار هی سیگار پشت سیگار مضرات سیگار کشیدن

  سیگار پشت سیگار هی سیگار پشت سیگار مضرات سیگار کشیدن

  دختر نوجوان ایرانی چه فكر ميكند و در ذهن فكر دختران نوجوان چه می گذرد عكس

  دختر نوجوان ایرانی چه فكر ميكند و در ذهن فكر دختران نوجوان چه می گذرد عكس

  خبر ماجرای شلیک به احمدی‌‌ نژاد در امریکا چه بود

  خبر ماجرای شلیک به احمدی‌‌ نژاد در امریکا چه بود

  مسابقه جديد كليد از شبكه سه در نوروز 92 حسین فردرو

  مسابقه جديد كليد از شبكه سه در نوروز 92 حسین فردرو

  داستان کوتاه عاشقانه زیبای قهوه شور پسر دختر

  داستان کوتاه عاشقانه زیبای قهوه شور پسر دختر

  دانلود کلیپ خنده دار ایرانی جدید تقلید صدای علی دایی توسط مجری

  دانلود کلیپ خنده دار ایرانی جدید تقلید صدای علی دایی توسط مجری

  آتش گرفتن هواپیمای ایرانی در فرودگاه دمشق

  آتش گرفتن هواپیمای ایرانی در فرودگاه دمشق

  شایعه مرگ گلشیفته فراهانی از زبان بهزاد فراهانی پدر گلشیفته درمورد مرگ گلشیفته

  شایعه مرگ گلشیفته فراهانی از زبان بهزاد فراهانی پدر گلشیفته درمورد مرگ گلشیفته

  تعرفه پخش آگهی در تلویزیون صدا و سیما در سال 92

  تعرفه پخش آگهی در تلویزیون صدا و سیما در سال 92

  سرطان پروستات چیست و علایم و علت سرطان پروستات

  سرطان پروستات چیست و علایم و علت سرطان پروستات

  امید عباسی آتش نشان فداکار عکس

  امید عباسی آتش نشان فداکار عکس

  تمیز و پاك كردن طلا و جواهرات

  تمیز و پاك كردن طلا و جواهرات

  فاطمه رجبی راننده زن کامیون ایران

  فاطمه رجبی راننده زن کامیون ایران

  روابط جنسی عکس و راه هاي افزايش ميل جنسي

  روابط جنسی عکس و راه هاي افزايش ميل جنسي

  مدل موی پسرانه کوتاه جذاب و زیبا 2013 اردیبهشت 92 عکس

  مدل موی پسرانه کوتاه جذاب و زیبا 2013 اردیبهشت 92 عکس

  دانلود فیلم فرزندان بشر

  دانلود فیلم فرزندان بشر

  تحقیق درباره ی ساختمان بدن انسان

  تحقیق درباره ی ساختمان بدن انسان

  دانلود فيلم مارس حمله می‌کند

  دانلود فيلم مارس حمله می‌کند

  امام علی و دنیا و حديث

  امام علی و دنیا و حديث

  پيشگيري و درمان سنگ کلیه

  پيشگيري و درمان سنگ کلیه

  در حین ورزش و بعد از ورزش چه بنوشم بهترین نوشیدنی در هنگام ورزش

  در حین ورزش و بعد از ورزش چه بنوشم بهترین نوشیدنی در هنگام ورزش

  ژن foxo

  ژن foxo

  دانلود آهنگ جدید تیتراژ مجموعه سریال پروانه با کارگردانی جلیل سامان

  دانلود آهنگ جدید تیتراژ مجموعه سریال پروانه با کارگردانی جلیل سامان

  اختلال در تلفن ثابت مشترکان تهرانی

  اختلال در تلفن ثابت مشترکان تهرانی

  شایعه لیلا اوتادی و عکس العمل لیلا اوتادی بازیگر

  شایعه لیلا اوتادی و عکس العمل لیلا اوتادی بازیگر

  اس ام اس روز مادر جدید 92 اردیبهشت 92

  اس ام اس روز مادر جدید 92 اردیبهشت 92

  سامانتا تاجیک بیوگرافی و عکس های جدید سامانتا تاجیک مدل و مانکن ایرانی

  سامانتا تاجیک بیوگرافی و عکس های جدید سامانتا تاجیک مدل و مانکن ایرانی

  خريد اينترنتي لباس مردانه مدل جديد و تي شرت مردانه

  خريد اينترنتي لباس مردانه مدل جديد و تي شرت مردانه

  دانلود فيلم من افسانه هستم

  دانلود فيلم من افسانه هستم

  عکس و تصویر جمیله در سریال کوزی گونی

  عکس و تصویر جمیله در سریال کوزی گونی

  خنده بازار نوروز 92 در چه حالي است

  خنده بازار نوروز 92 در چه حالي است

  دانلود آهنگ جدید ابیرام بگذر ازم مثل قدیم ebiram begzar azam

  دانلود آهنگ جدید ابیرام بگذر ازم مثل قدیم ebiram begzar azam

  عکس درشت‌ ترین و بزرگترین پول ایران در سال 1274

  عکس درشت‌ ترین و بزرگترین پول ایران در سال 1274

  من و لبخندم لبخند ميزنم

  من و لبخندم لبخند ميزنم

  نحوه اخذ گرفتن مجوز برای سایت يا وبلاگ با ساماندهی سایت های اینترنتی

  نحوه اخذ گرفتن مجوز برای سایت يا وبلاگ با ساماندهی سایت های اینترنتی

  زن عجيب و غريبی که عمرش را خوابیده زندگی کرد

  زن عجيب و غريبی که عمرش را خوابیده زندگی کرد

  دانلود آهنگ جدید سعید شهروز تیتراژ برنامه شهر باران ویژه برنامه افطار رمضان 92

  دانلود آهنگ جدید سعید شهروز تیتراژ برنامه شهر باران ویژه برنامه افطار رمضان 92

  خرید اینترنتی گیره کوچک کننده بینی نوزآپ جدید

  خرید اینترنتی گیره کوچک کننده بینی نوزآپ جدید

  دهکده آبی پارس در کرج ویژه بانوان و آقایان زمان پذیرش جدید

  دهکده آبی پارس در کرج ویژه بانوان و آقایان زمان پذیرش جدید

  اس ام اس هاي جديد بوسه عاشقانه 92

  اس ام اس هاي جديد بوسه عاشقانه 92

  دانلود فيلم حریم سلطان قسمت اخر

  دانلود فيلم حریم سلطان قسمت اخر

  افسردگی را افسرده کنید

  افسردگی را افسرده کنید

  صدای کودکی من شبیه الان من نیست

  صدای کودکی من شبیه الان من نیست

  حذف شدن گزينه چت روم هاي ياهو مسنجر

  حذف شدن گزينه چت روم هاي ياهو مسنجر

  داماد سرخانه یا داماد سرخونه

  داماد سرخانه یا داماد سرخونه

  گناه چیست ؟

  گناه چیست ؟

  وي پي ان VPN قانونی چیست

  وي پي ان VPN قانونی چیست

  خرید اینترنتی شامپو رفع سفیدی موی سر دائمي برای رنگ کردن مو سفیدتان

  خرید اینترنتی شامپو رفع سفیدی موی سر دائمي برای رنگ کردن مو سفیدتان

  سارا بهرامی بازیگر در نقش پروانه در سریال پروانه

  سارا بهرامی بازیگر در نقش پروانه در سریال پروانه

  درباره بازگشت رکود منطقه یورو

  درباره بازگشت رکود منطقه یورو

  عکس ساز های اعجاب انگیز آمریکایی

  عکس ساز های اعجاب انگیز آمریکایی

  تست حافظه کوتاه مدت خرید اینترنتی

  تست حافظه کوتاه مدت خرید اینترنتی

  دانلود فيلم اينجا آخر دنياست

  دانلود فيلم اينجا آخر دنياست

  مورچه به حضرت سلیمان چه گفت

  مورچه به حضرت سلیمان چه گفت

  دانلود فيلم من و زیبا

  دانلود فيلم من و زیبا

  علت سوختن سیم کارت ها

  علت سوختن سیم کارت ها

  جعفری سبزی

  جعفری سبزی

  عکس ايلونا رويس پیر ترین و با نمک ترین مانکن دنیا

  عکس ايلونا رويس پیر ترین و با نمک ترین مانکن دنیا

  فناوری برای تأثیر اجتماعی

  برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید: star0028@