Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/sanjamus/domains/69e.ir/public_html/engine/classes/templates.class.php on line 62 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/sanjamus/domains/69e.ir/public_html/engine/classes/templates.class.php on line 66 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/sanjamus/domains/69e.ir/public_html/engine/modules/show.full.php on line 338 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/sanjamus/domains/69e.ir/public_html/engine/classes/templates.class.php on line 80 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/sanjamus/domains/69e.ir/public_html/engine/classes/templates.class.php on line 321 همیشه پای غم در میان هست » فیلم,کلیپ,آهنگ,ترول,اس ام اس,جوک,یوزر پسورد نود 32,کد آهنگ پیشواز ایرانسل,شصت و نهی

 1. 69e.nod32
 2. 69e.animals

به شصت و نهی خوش آمدید...

69e مأموریت دارد تا به کمک خداوند قدرتمند و مهربان بهترین سرگرمی های جهان را برای شما در این سایت مهیا کند .

فیلم,کلیپ,آهنگ,ترول,اس ام اس,جوک,یوزر پسورد نود 32,کد آهنگ پیشواز ایرانسل,شصت و نهی » سرگرمی - عمومی » همیشه پای غم در میان هست

همیشه پای غم در میان هست. 1694.22 آذر 1391

در پیاده‌رو که قدم می‌زنی چهره‌های غمگین، افسرده و عصبانی تکرار می‌شوند. کمتر کسی می‌گذرد که به رویت لبخند بزند. از هر که سوال کنی، در توجیه اندوهش چندین و چند دلیل می‌آورد. تفاوت ندارد از کدام قشر و گروه باشند؛ به هر حال یا شاد نیستند یا شادی‌های شان کوتاه و زودگذر است.
مردم ما این روزها عجیب به جان زندگی صنعتی افتاده اند و در این راه پرپیچ و خم سنت های خود را فدا کرده اند. به راستی شادی کجای معادله زندگی ما مردم جای گرفته است؟ چرا این روزها به نداشته های مان بیشتر فکر می کنیم و غصه را سهم خود از زندگی کرده‌ایم؟ دلیل این که عمر شادی‌های‌مان کم شده چیست؟ برای پاسخ به این سوالات میهمان گفتگوی یک ساعته ما با دکتر کوروش محمدی، استاد دانشگاه و رییس انجمن آسیب شناسی اجتماعی باشید. 
اصلا این شادی چیست که این روزها این قدر بر سر نبودنش حرف و نقل است؟ 

همیشه پای غم در میان هست

شادی و نشاط از مهم ترین احساسات و نیازهای بشر و عاملی برای موفقیت او به شمار می رود. به بیان دیگر شادی در بخش عام، یکی از خلقیات اساسی بشر است که نقش مهمی در شکل گیری چهارچوب روان انسان و حیات اجتماعی او دارد. 
لازمه شاد بودن چیست؟ 
شادی به طور مستقیم به قضاوت و داوری افراد در مورد نوع و کیفیت زندگی‌شان بستگی دارد. امروز اگر شما در خیابان قدم می زنید و لذت می برید به خاطر نوع قضاوت شماست و برعکس اگر در همان حین احساس شادی نمی کنید، بازهم به خاطر نوع تفکر و داوری شماست. شادی واقعی آن نوع شادی است كه مكان و زمان در آن تأثیری نداشته باشد و بهترین مثالی كه می تواند نشان دهنده این نوع شادی باشد، ارتباط شادمانه كودكان با یكدیگر است. 
آیا شادی و شاد بودن یک امر ژنتیکی است و وراثت هم حرفی برای گفتن دارد؟ 
خیر؛ شادی ژنتیکی نیست بلکه اکتسابی است. شادی جزو اخلاقیاتی است که ما آن را از محیط کسب می کنیم. شادی یک مهارت است. 
پس مشکل کم رنگ شدن شادی در جامعه این است که مردم ما نتوانسته اند مهارت شاد بودن را بیامورند؟ 
بله؛ هر چند، این تنها دلیلش نیست. 
دلیل دیگرش چیست؟ 
ورود تکنولوژی های روز و مدرن شدن جامعه و به دنبال آن مردم. 
یعنی انسان های مدرن، انسان های شادی نیستند؟ 
تا حد زیادی بله؛ بخشی از پایین آمدن نشاط اجتماعی در جامعه به دلیل گیرافتادن در فضایی است که نه مدرن و نه سنتی است. همان دوران گذر از جامعه سنتی به صنعتی را می گویم. آهنگ تند حرکت به سمت جامعه صنعتی باعث شده افراد تا حد زیادی از ارزش ها و سنت های بومی خود فاصله گرفته و بیشتر در تکاپو و تلاش برای رسیدن به آن شاخص هایی باشند که صنعتی شدن ایجاب می کند. در نتیجه تمام زمان و انرژی خود را صرف کارهایی می کنند كه به گمان شان آن ها را شاد خواهد کرد، در صورتی که این اتفاق هرگز افتادنی نیست. 
مثلا ماشین و خانه مدل بالا ؟ 
دقيقاً؛ صنعتی شدن شاخصه هایی هم چون تغییر نوع و سبک زندگی را به ما می دهد و متاسفانه فاصله افراد را از فضای ارزشی جامعه و حتی خانواده خود دور می کند. 
همین؟ 
خیر؛ یکی دیگر از تاثیرات مهم صنعتی شدن، فردگرایی و دور شدن افراد از مشارکت های اجتماعی و تنها به دنبال منافع فردی بودن است. فردگرایی باعث آسیب به همبستگی اجتماعی ترجیج منافع خود بر منافع جمع می‌شود. متاسفانه حتی در فضای خانواده‌ها هم شاهد این هستیم که هر یک از اعضا منافع خود را در درجه اول قرارداده و در نتیجه روابط عاطفی بین آنها سست می شود. این افراد معتقدند هیچ کس بهتر از خودم نیست که این خلاف شادی است. افرادی که در جامعه تنها به خود و اهداف خود فکر می کنند هیچ گاه لذت نشاط اجتماعی را درک نخواهند کرد. 
پس فردگرایی مخالف شادی و نشاط در جامعه است؟ 
بله؛این یک فاجعه است که افراد جامعه، نشاط را در تلاش های آن چنانی و شبانه روزی خود برای دست یابی به یک سری اهداف شخصی می بینند، در حالی که نشاط و شادی یک شاخصه اجتماعی است که با جمع تولید می شود. 
شما اگر به بافت خانواده های قدیمی و سنتی نگاه کنید، متوجه حرف من خواهید شد. فضای این خانواده ها به گونه ای بود که همه اعضای آن از پدر و مادر، دختر و پسر، داماد و عروس، نوه و نتیجه هر شب دور هم جمع می شدند و آن جا اگر شادی و نشاطی ایجاد می شد همه در آن شریک بوده و با هم شاد بودند ولی امروز خیلی از خانواده های ما، ماه تا سال، حتی از نزدیک ترین بستگان خود بی خبرند. روابط تنها به یک احوالپرسی خشک و خالی محدود می شود و یا اگر خیلی هنر کنند در مجالس ختم یکدیگر حاضر می شوند. 
طبق تعریفی که در ابتدا ارائه کردید نشاط اجتماعی یک نیاز است. 
همین طور است اما این نیاز در گذشته و در بین مردم آن زمان بیش تر از امروز احساس می شد. مردم ما امروز نیاز به نشاط اجتماعی دارند ولی آن را در بین هیاهوی زندگی صنعتی خود گم کرده اند. همان طور که داشتن شغل یک نیاز اجتماعی و نبود آن معضل اجتماعی است، شادی هم این قاعده را دارد. 
دلیل این‌که امروزه مردم ما نمی توانند این نیاز را درک کنند، چیست؟ منظورم نیاز به شادی است! 
به این دلیل که امروزه افراد در جامعه تنها به منافع فردی خود فکر کرده و در نتیجه تلاش های آنها کمکی به ایجاد شادی و نشاط در زندگی آن ها نخواهد کرد.این جاست که شرایط فردگرایی برای جامعه نگرانی هایی را ایجاد خواهد کرد. 
چرا فردگرایی منجر به شادی نمی شود؟ 
به خاطر این که شادی را فقط در حیطه محدوده ای که خود داشته نه دیگران، حس می کند. 
پس وقتی مطالبات مردم جمعی شود، جامعه به سمت با نشاط شدن می رود. درست است؟ 
مطمئنا؛ نمونه آن مسابقه فوتبال ایران و استرالیا در سال ۱۳۷۶.اگر یادتان باشد بعد از تمام شدن آن بازی و برد ایران، همه ملت به خیابان ها ریخته و خوشحالی کردند. این بازی و شادی آن به دلیل این‌که همه در آن شریک و به دنبال یک مطالبه اجتماعی بودند، برای مردم ایران سالیان سال ماندگار خواهد ماند و هیچ گاه طعم شیرین و لذت بخش آن فراموش نخواهد شد. در زندگی اجتماعی نیز همین امر موضوعیت دارد. 
آقای دکتر به نظر من همه خواسته های انسان ها، اجتماعی نیست. شاید من خواسته هایی داشته باشم که رسیدن به آن ها تنها من نوعی را شاد کند و برای دیگران مهم نباشد. پس تکلیف شادی های فردی چه می شود؟ 
درست است، اما تفاوت ها نباید مانع ایجاد شادی شوند. به عنوان مثال به واسطه این که من دوست دارم رانندگی کنم و شما دوست ندارید، پس من نباید از رانندگی کردنم لذت نبرم؟ نه ... این گونه نیست. این تفاوت من و شماست. یک وقت هست که شما دوست دارید رانندگی کنید اما امکان آن را ندارید ولی من به عنوان فرد دیگر در کنار شما امکان رانندگی کردن را دارم. این جاست که من شادی مورد نیاز را در آن لحظه تامین می کنم اما شما به دلیل این که زمینه برای تان مهیا نیست، نمی توانید به آن شادی برسید. در نتیجه من نباید این جا حسرت شادی شما را بخورم. اما اگر من احساس کردم در کنار شمایی که امکان رانندگی دارید من هم می توانم شاد باشم، هنر کرده ام. نگرانی ما این است که افراد به دنبال ایجاد شادی فردی بوده و این در حالی است که تلاش های شان، آن ها را به شادی نمی رساند. 
نکته قابل توجه دیگر این است که امروز خانواده‌های ما شاید بیشتر از سال‌های گذشته به تفریح و مسافرت می روند، امکانات عالی دارند و از حقوق و مزایای بالا برخوردارند اما وقتی پای صحبت آن ها بروی متوجه می شوی که لذت کافی را از تفریحات خود نمی برند و نمی توانند شادی لازم را درک کنند. چرا؟ 
چون مهارت لازم را برای بهره برداری از این نشاط و شادی نداشته و احساسات خود را نمی توانند درست قضاوت کنند. این جاست که کنترل عواطف مثبت در آن ها از دست رفته و جامعه به سمت از هم گسیختگی روابط اجتماعی حرکت می کند و همه این‌ها در حالی در کشور ما اتفاق می‌افتد که دنیای امروز به سمتی در حال حرکت است که افراد را با مهارت های در سطح عالی، برای کنترل خود و با نشاط زندگی کردن در جامعه آشنا مي نماید. 
در صورت امکان، گسیختگی روابط اجتماعی و ارتباط آن با میزان شادی در جامعه را روشن تر کنید. 
روابط اجتماعی ما در حال حاضر چه در فضای خانواده و چه در فضای بزرگ تر از آن به نام جامعه ضعیف شده و هرچه قدر که از همبستگی اجتماعی فاصله بگیریم به همان مقدار از میزان نشاط اجتماعی دور شده‌ و افراد در این جامعه وارد شرایط صرف درونی خود شده و پردازش درونی برای آن ها مهم تر از پردازش اجتماعی می‌شود. 
اما مدرن شدن چیزی نیست که فقط در کشور ما اتفاق افتاده باشد. این شرایط برای بسیاری از کشورهای دیگر هم رخ داده است. 
کاملاً صحیح است اما در بیشتر کشورها، هم زمان با تحولات اجتماعی، تمهیداتی برای آحاد جامعه در نظر گرفته می شود تا در کنار مدرنیته شدن، ارزش های سنتی جوامع دست نخورده باقی بماند. این در حالی است که جامعه ما متاسفانه تک بعدی به مسائل نگاه می کند. ما جامعه سنتی مان را دو دستی تقدیم به جامعه صنعتی کرده و به عبارت دیگر آن را زیر پای مدرنیته له نموديم. البته وضعیت جامعه ما در حال حاضر به گونه ای نیست که بتوان آن را کاملاً مدرن نامید. ما بین دو جامعه صنعتی و سنتی گیر کرده ایم. جامعه ما معلق است که بخشی از آن به گم شدن هویت جوانان جامعه باز می گردد. جامعه مدرنیته به شاخص های هویتی جامعه ما آسیب وارد کرده است و گاهی اوقات جوانان ما در اثر این بی هویتی دچار آسیب می شوند. 
در يكي از مصاحبه‌هاي قبلي تان خواندم كه گفته بوديد کمبود نشاط اجتماعی، تب خشونت را در جامعه بالا برده است. درست است؟ 
اگر امروزه شاهد افزایش ارتکاب به جرم و جنایت و خشونت در جامعه هستیم دلیل اصلی اش نبودن شادی در جامعه است. جامعه ای که فاقد شادی و نشاط بوده و تفریح و سرگرمی در آن متناسب با ارزش هایش نباشد، جوان آن دچار آسیب های مختلف خواهد شد. 
دلیل این همه خشونت چیست؟ چرا امروزه خشم و نزاع حرف اول را در جامعه می زنند؟ 
دلیل اصلی آن پرکردن خلاء نشاط است. افراد تصور می کنند که اگر خشونت ایجاد کنند و به دنبال بروز رفتارهای خشن بروند به نشاط می رسند. در واقع عدم شادی، یک خلاء در زندگی افراد است و تلاش هایی که در ایجاد خشونت می شود براي پرکردن این خلاء است. 
چرا در نسل جوان بیش تر این خلاء را می بینیم؟ 
نسل جوان ما در دامان فضایی تربیت شده که با تغییر و تحولات شدید اجتماعی و اقتصادی همگام بوده است؛ فضایی که والدین کم ترین ارتباط عاطفی را با فرزندان خود داشته و با فاصله نسلی بسیار عمیق و با یک شکاف عظیمی از یکدیگر قرار گرفته اند.ارتباط بین والدین و فرزندان، تنها در حد رفع نیازهای مادی است و نیازهای عاطفی او در فضایی سربسته و بدون توجه باقی می مانند. این جاست که وقتی این فرزند پا از خانه بیرون گذاشت و وارد فضای ملتهب جامعه شد، گرفتار آسیب های مختلف اجتماعی و رفتارهای خشونت آمیز می شود. 
البته وضعیت ارتباط والدین با یکدیگر هم چندان وضعیت مناسبی نیست. تاثیر آن چگونه است؟ 
درست است. اکثر والدین ما هم فضای عاطفی گرمی با هم ندارند و تحت تاثیر فشارهای اقتصادی، کاری و اجتماعی همیشه در حال درگیری و مشاجرات لفظی و حتی طلاق های عاطفی هستند. متاسفانه این روزها شادی حتی از فضای خصوصی خانواده ها هم رخت بسته است. این جاست که رفتارهای خشونت آمیز بین پدر و مادر بر روی فرزندان تاثیر گذاشته و او الگوی خشونت را اولین بار از خانواده خود می گیرد. از طرف دیگر نظام تعلیم و تربیت ما نیز آن قدر فرصت ندارد که برای دانش آموزانش وقت گذاشته، برنامه ریزی کرده و نیازهای عاطفی آن ها را برآورده نماید. در نتیجه وقتی این فرزندان خود را در فضای نامناسب جامعه تنها می بینند مدام شاخص های خشونت را در خود تقویت کرده و وقتی به سن بلوغ می رسند، نه تحت کنترل خانواده و نه تحت كنترل جامعه قرار دارند. 
چه باید کرد؟ 
باید نظام خانواده با نظام تعلیم و تربیت، پیوندی قوی تر برقرار کرده و بیش تر خود را در گیر ارضاء نیازهای عاطفی فرزندان و دانش آموزان کنند. 
ما چه قدر در ایجاد بافت های شادی آفرین جامعه تلاش کرده ایم؟ 
"هر مانعی را که بر سر نشاط و شادی است بر داريد" این یک شعار جهانی است. ما موانع نشاط و شادی مان در جامعه زیاد است اما کدام یک از آن ها را تاکنون برداشته ایم؟ خانواده های امروز ما برای این که خود را از هم، کم تر نشان ندهند، حاضرند زیر بار و فشار سنگین انواع و اقسام وام ها و قرض ها بروند در حالی که نمی دانند با این کار، موانع شادی در زندگی خود را زیاد تر می کنند. ماشین های آن چنانی سوار می شوند درحالی که اصلاً نشاط و شادی از آن نصیب شان نمی شود. خانه های مجلل، مسافرت های خارج از کشور، لباس های گران قیمت و ... هیچ گاه دلیلی برای شاد کردن آن ها نخواهد شد در حالی که برای به دست آوردن آن ها از هیچ کوششی دریغ نمی کنند. 
وقتی بدهی برای خانواده ها زیاد می شود، صبح تا شب فقط تلاش می کنند که این بدهی ها را صاف کرده و خود را از زیر بار انواع و اقسام قرض ها نجات دهند. چون وام یک پشتوانه ضد نشاط دارد. 
ایراد از کجاست؟ 
ایراد از این جاست که ما در خانواده‌های‌مان به دنبال تولید شادی از نگاه دیگران هستیم. 
یعنی چه؟ 
یعنی می خواهیم شادی مان از نگاه دیگران تعریف شود. مثلاً لباس آن چنانی با قیمتی گزاف تهیه می کنیم برای این که چشم دیگران را درآوریم، در حالی که به خاطر هزینه ای که برای آن لباس متقبل شده ایم از درون دچار استرس هستیم. افرادی که به خاطر زیبایی صورت میلیون ها تومان خرج می کنند هیچ گاه شادی نصیب‌شان نمی‌شود و هیچ لذتی از آن نخواهند برد. این افراد به خود اعتماد به نفس کاذب می دهند که نه تنها آن ها را به آرامش و نشاط نمی رساند بلکه شادی شان را گرفته و افسردگی را به آنان هدیه می دهد. 
در اين خصوص چه كاري بايد انجام بدهيم؟ 
افراد باید همان طوری که هستند از زندگی خود لذت ببرند. باید مهارت شاد بودن با داشته های شان را چه از لحاظ وضعیت فیزیکی و چه از لحاظ امکانات زندگی و کلاً هر چه خداوند به آن ها داده است، بیاموزند. نباید خود را برای به دست آوردن امکاناتی که هیچ شادی را به ما تقدیم نمی کند به زحمت انداخت. باید درک با هم‌بودن و با هم‌شاد بودن را یاد گرفت. آن چیزی که به وفور در خانواده های سنتی دیده می شد. 
جامعه برای شادکردن مردم چه باید بکند؟ اصلاً جامعه نقشی در این زمينه دارد؟ 
نشاط چیزی نیست که از سطوح بالا و مثلاً دولت به جامعه تزریق شود. شادی را باید از سطوح پایین وارد مردم کرد. 
یعنی دولت هیچ نقشی در فراهم کردن فضای شاد درجامعه ندارد؟ 
نه 
مگر می شود؟ 
در اوایل صحبت هایم گفتم شادی در قضاوت افراد و نگرش آن هاست. شادی و شاد بودن یک مهارت کاملاً فردی است. دولت شاید تنها با ساختن یک سریال طنز بتواند برای لحظاتی، شادی را میهمان خانه های مردم کند اما هیچ گاه نمی تواند آن را نهادینه کند. متاسفانه قاموس قضاوت ما به گونه ای شکل گرفته که نسبت به عواطف و احساسات خود دیدگاه منفی داشته و در بیان وضعیت زندگی خود آن ها را دخیل می دانیم. ما باید قضاوت مان را نسبت به زندگی تغییر دهیم تا شاد شویم. 
اگر مشکل بیکاری توسط دولت حل شود، شادی ایجاد نمی شود؟ 
خیلی از خانواده هایی که الزاماً شغل و درآمد بالا و حتی مکفی دارند با نشاط نیستند و مشکلات ویژه خود را در زندگی دارند. امروزه آمار طلاق در جامعه با میزان بیکاری یکسان است. 
بیکاری یک نیاز اجتماعی و شغل یکی از شاخصه های تولید کننده نشاط و شادی است اما همه‌ي آن نیست یعنی اگر شغل باشد اما در کنارش قضاوت افراد در مورد زندگی و خودشان حل نشود شادی نصیب آن ها نخواهد شد. 
طبق گفته‌های خودتان برای شاد کردن مردم، از لایه های پایین جامعه باید شروع کرد. چگونه؟
از طریق برنامه ریزی بر روی نسلی که تازه می‌خواهد وارد جامعه شود. یعنی از مهدکودک ها.اگر پایه جامعه را با نشاط کنیم به تبع بر روی افراد دیگر هم تاثیر خواهیم گذاشت. 
یعنی بی‌خیال نسل فعلی شویم؟ 
به اعتقاد من برنامه ریزی بر روی نسل های فعلی موفقیت آمیز نخواهد بود چرا که این نسل دیگر شکل و قالب خود را گرفته و ما خیلی هنر کنیم بتوانیم پر و بال آن ها را بزنیم ولی به صورت ریشه ای نمی توانیم این نسل را عوض کنیم. 

سخن پایانی شما؟ 

شادی را باید از سطوح پایین به جامعه تزریق کردو تلاش نمود مهارت شادبودن را با تغییر قضاوت در مورد خود و زندگی‌مان آموخت. 
گفت‌وگو: زینب تاج‌الدین

مطالب مشابه:
 • كتاب عروس بی نوا وارد بازار شد
 • اسیر مد نشوید
 • مصاحبه با یاس درباره زندگی اش جديد
 • ميخندم چون خنده بهترین پزشک است
 • علی دایی خنده بازار دانلود
 • تگ ها: غم, افسرده, خانواده, زندگی, عصبانی موضوعات: سرگرمی - عمومی

  دانلود اهنگ ساقیا از ساسی

  دانلود آهنگ جدید امیر تتلو نرگس

  دانلود آهنگ جدید و موزیک زیبای سیاوش قمیشی گلی جان

  توهین امیر تتلو به شادمهر عقیلی که چرا آهنگ عربی را کاور کرد

  دانلود آهنگ جدید مینا از محسن چاوشی

  دانلود آهنگ جدید محسن یگانه باز هم بخند

  کد آهنگ پیشواز همراه اول منتخب هنرمندان به سبک آوای انتظار طوفان

  عکس های جدید و بسیار قشنگ خاطره اسدی بازیگر

  کد اهنگ پیشواز ایرانسل بابک جهانبخش کل آهنگها و آلبوم ها

  کد آهنگ پیشواز ایرانسل ترکی و آذری گلچین شده توسط ایرانسلی ها

  Doodles

  Doodles، تغییرات جالب، شگفت‌انگیز و برخی اوقات خودجوشی هستند که برای یادبود تعطیلات، سالگردها و زندگی هنرمندان پیشگامان و دانشمندان معروف، در شکل ظاهری آرم Google ایجاد می​شوند.

  مشاهده همه sitemap

  February 21, 2018, Wednesday am

  ما را در +Google دنبال کنید

  بازی آنلاین فلش مسابقه ای ماشین سواری حرفه ای رالی

  بازی آنلاین فلش مسابقه ای ماشین سواری حرفه ای رالی

  مصاحبه فریدون جیرانی در خصوص برنامه هفت

  مصاحبه فریدون جیرانی در خصوص برنامه هفت

  شاهین نجفی در آغوش گونتر والراف عکس

  شاهین نجفی در آغوش گونتر والراف عکس

  قرص لاغري اسليمينگ

  قرص لاغري اسليمينگ

  آذرشهر نقشه عکس

  آذرشهر نقشه عکس

  عکس هاي جدید گلشیفته فراهانی 2013 در فرانسه

  عکس هاي جدید گلشیفته فراهانی 2013 در فرانسه

  سیگار پشت سیگار هی سیگار پشت سیگار مضرات سیگار کشیدن

  سیگار پشت سیگار هی سیگار پشت سیگار مضرات سیگار کشیدن

  دختر نوجوان ایرانی چه فكر ميكند و در ذهن فكر دختران نوجوان چه می گذرد عكس

  دختر نوجوان ایرانی چه فكر ميكند و در ذهن فكر دختران نوجوان چه می گذرد عكس

  خبر ماجرای شلیک به احمدی‌‌ نژاد در امریکا چه بود

  خبر ماجرای شلیک به احمدی‌‌ نژاد در امریکا چه بود

  مسابقه جديد كليد از شبكه سه در نوروز 92 حسین فردرو

  مسابقه جديد كليد از شبكه سه در نوروز 92 حسین فردرو

  داستان کوتاه عاشقانه زیبای قهوه شور پسر دختر

  داستان کوتاه عاشقانه زیبای قهوه شور پسر دختر

  دانلود کلیپ خنده دار ایرانی جدید تقلید صدای علی دایی توسط مجری

  دانلود کلیپ خنده دار ایرانی جدید تقلید صدای علی دایی توسط مجری

  آتش گرفتن هواپیمای ایرانی در فرودگاه دمشق

  آتش گرفتن هواپیمای ایرانی در فرودگاه دمشق

  شایعه مرگ گلشیفته فراهانی از زبان بهزاد فراهانی پدر گلشیفته درمورد مرگ گلشیفته

  شایعه مرگ گلشیفته فراهانی از زبان بهزاد فراهانی پدر گلشیفته درمورد مرگ گلشیفته

  تعرفه پخش آگهی در تلویزیون صدا و سیما در سال 92

  تعرفه پخش آگهی در تلویزیون صدا و سیما در سال 92

  سرطان پروستات چیست و علایم و علت سرطان پروستات

  سرطان پروستات چیست و علایم و علت سرطان پروستات

  امید عباسی آتش نشان فداکار عکس

  امید عباسی آتش نشان فداکار عکس

  تمیز و پاك كردن طلا و جواهرات

  تمیز و پاك كردن طلا و جواهرات

  فاطمه رجبی راننده زن کامیون ایران

  فاطمه رجبی راننده زن کامیون ایران

  روابط جنسی عکس و راه هاي افزايش ميل جنسي

  روابط جنسی عکس و راه هاي افزايش ميل جنسي

  مدل موی پسرانه کوتاه جذاب و زیبا 2013 اردیبهشت 92 عکس

  مدل موی پسرانه کوتاه جذاب و زیبا 2013 اردیبهشت 92 عکس

  دانلود فیلم فرزندان بشر

  دانلود فیلم فرزندان بشر

  تحقیق درباره ی ساختمان بدن انسان

  تحقیق درباره ی ساختمان بدن انسان

  دانلود فيلم مارس حمله می‌کند

  دانلود فيلم مارس حمله می‌کند

  امام علی و دنیا و حديث

  امام علی و دنیا و حديث

  پيشگيري و درمان سنگ کلیه

  پيشگيري و درمان سنگ کلیه

  در حین ورزش و بعد از ورزش چه بنوشم بهترین نوشیدنی در هنگام ورزش

  در حین ورزش و بعد از ورزش چه بنوشم بهترین نوشیدنی در هنگام ورزش

  ژن foxo

  ژن foxo

  دانلود آهنگ جدید تیتراژ مجموعه سریال پروانه با کارگردانی جلیل سامان

  دانلود آهنگ جدید تیتراژ مجموعه سریال پروانه با کارگردانی جلیل سامان

  اختلال در تلفن ثابت مشترکان تهرانی

  اختلال در تلفن ثابت مشترکان تهرانی

  شایعه لیلا اوتادی و عکس العمل لیلا اوتادی بازیگر

  شایعه لیلا اوتادی و عکس العمل لیلا اوتادی بازیگر

  اس ام اس روز مادر جدید 92 اردیبهشت 92

  اس ام اس روز مادر جدید 92 اردیبهشت 92

  سامانتا تاجیک بیوگرافی و عکس های جدید سامانتا تاجیک مدل و مانکن ایرانی

  سامانتا تاجیک بیوگرافی و عکس های جدید سامانتا تاجیک مدل و مانکن ایرانی

  خريد اينترنتي لباس مردانه مدل جديد و تي شرت مردانه

  خريد اينترنتي لباس مردانه مدل جديد و تي شرت مردانه

  دانلود فيلم من افسانه هستم

  دانلود فيلم من افسانه هستم

  عکس و تصویر جمیله در سریال کوزی گونی

  عکس و تصویر جمیله در سریال کوزی گونی

  خنده بازار نوروز 92 در چه حالي است

  خنده بازار نوروز 92 در چه حالي است

  دانلود آهنگ جدید ابیرام بگذر ازم مثل قدیم ebiram begzar azam

  دانلود آهنگ جدید ابیرام بگذر ازم مثل قدیم ebiram begzar azam

  عکس درشت‌ ترین و بزرگترین پول ایران در سال 1274

  عکس درشت‌ ترین و بزرگترین پول ایران در سال 1274

  من و لبخندم لبخند ميزنم

  من و لبخندم لبخند ميزنم

  نحوه اخذ گرفتن مجوز برای سایت يا وبلاگ با ساماندهی سایت های اینترنتی

  نحوه اخذ گرفتن مجوز برای سایت يا وبلاگ با ساماندهی سایت های اینترنتی

  زن عجيب و غريبی که عمرش را خوابیده زندگی کرد

  زن عجيب و غريبی که عمرش را خوابیده زندگی کرد

  دانلود آهنگ جدید سعید شهروز تیتراژ برنامه شهر باران ویژه برنامه افطار رمضان 92

  دانلود آهنگ جدید سعید شهروز تیتراژ برنامه شهر باران ویژه برنامه افطار رمضان 92

  خرید اینترنتی گیره کوچک کننده بینی نوزآپ جدید

  خرید اینترنتی گیره کوچک کننده بینی نوزآپ جدید

  دهکده آبی پارس در کرج ویژه بانوان و آقایان زمان پذیرش جدید

  دهکده آبی پارس در کرج ویژه بانوان و آقایان زمان پذیرش جدید

  اس ام اس هاي جديد بوسه عاشقانه 92

  اس ام اس هاي جديد بوسه عاشقانه 92

  دانلود فيلم حریم سلطان قسمت اخر

  دانلود فيلم حریم سلطان قسمت اخر

  افسردگی را افسرده کنید

  افسردگی را افسرده کنید

  صدای کودکی من شبیه الان من نیست

  صدای کودکی من شبیه الان من نیست

  حذف شدن گزينه چت روم هاي ياهو مسنجر

  حذف شدن گزينه چت روم هاي ياهو مسنجر

  داماد سرخانه یا داماد سرخونه

  داماد سرخانه یا داماد سرخونه

  گناه چیست ؟

  گناه چیست ؟

  وي پي ان VPN قانونی چیست

  وي پي ان VPN قانونی چیست

  خرید اینترنتی شامپو رفع سفیدی موی سر دائمي برای رنگ کردن مو سفیدتان

  خرید اینترنتی شامپو رفع سفیدی موی سر دائمي برای رنگ کردن مو سفیدتان

  سارا بهرامی بازیگر در نقش پروانه در سریال پروانه

  سارا بهرامی بازیگر در نقش پروانه در سریال پروانه

  درباره بازگشت رکود منطقه یورو

  درباره بازگشت رکود منطقه یورو

  عکس ساز های اعجاب انگیز آمریکایی

  عکس ساز های اعجاب انگیز آمریکایی

  تست حافظه کوتاه مدت خرید اینترنتی

  تست حافظه کوتاه مدت خرید اینترنتی

  دانلود فيلم اينجا آخر دنياست

  دانلود فيلم اينجا آخر دنياست

  مورچه به حضرت سلیمان چه گفت

  مورچه به حضرت سلیمان چه گفت

  دانلود فيلم من و زیبا

  دانلود فيلم من و زیبا

  علت سوختن سیم کارت ها

  علت سوختن سیم کارت ها

  جعفری سبزی

  جعفری سبزی

  عکس ايلونا رويس پیر ترین و با نمک ترین مانکن دنیا

  عکس ايلونا رويس پیر ترین و با نمک ترین مانکن دنیا

  فناوری برای تأثیر اجتماعی

  برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید: star0028@